Дом и семејство

“Не можевме да го издржиме притисокот”: Јелена Томашевиќ ја шокираше јавноста- ова е причината за разделбата со Иван

Денес се еден од најхармоничните парови...

Пејачката Јелена Томашевиќ и актерот Иван Босиљчиќ повеќе од една деценија уживаат во бракот и важат за еден од најхармоничните парови а круна на нивната љубов е нивната ќерка Нина.

фото инстаграм/Иван Босиљчиќ

Јелена и Иван отсекогаш важеле за еден од најскладните парови а изгледа дека сега уживаат повеќе од кога било. Сепак, не беше секогаш така!

фото инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Иван и Јелена се запознале кога веќе биле исклучително популарни, а пејачката истакнува дека почетокот на нивната врска бил многу стресен.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

– Јас и Иван се запознавме кога и двајцата бевме на врвот на кариерата, но се најдовме под огромен притисок од медиумите. Сега, од оваа перспектива разбирам дека не знаевме како да се справиме со тоа, дека можевме многу поелегантно да поминеме низ сето тоа, но тогаш едноставно не го знаевме тоа – изјавила Јелена во една прилика.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

На изненадување на сите, Јелена и Иван потоа подлегнаа на притисокот на јавноста и медиумите, па раскинаа по само една година од нивната врска!

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Набргу по раскинувањето, Јелена добила повик од нејзиниот пријател Сергеј Четковиќ, познат пејач и текстописец кој за неа ја напишал песната „Да ми е да ми се врати мој драги“.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

– Со Иван се разделивме, но емоциите не стивнуваа. Затоа почувствував дека не можам да испеам таква песна, дека не можам да бидам некоја „кутра“ која сака Босиљчиќ да и се врати – искрено зборуваше своевремено Јелена.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Долго по раскинувањето, а потоа и помирувањето, Јелена му ја пуштила песната на Иван, а актерот веднаш и рекол дека тоа е прекрасна песна и да ја побара од Сергеј, а потоа сопругата му објаснила зошто толку долго чекала во фиоката.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Со оглед на тоа што и двајцата работат на работи за кои е потребно често патување, актерот истакна дека смета дека преголемата разделба може лошо да влијае на љубовната врска или бракот.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

– Иако гледате дека снимам во Русија, знајте дека зад тоа стои цврст план заедно да бидеме таму, па тоа ќе ви го кажеме подоцна. Или дека доаѓам овде почесто отколку што знаат медиумите. Тој наш ритам да бидеме заедно, да бидеме што повеќе заедно, можеби тоа не прави посилни. Верувам дека разделбата навистина може да биде опасна ако е неумерена – изјави еднаш Босиљчиќ за Супер ТВ.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close