Кафе муабет

Не можат да најдат заеднички јазик! Пријовиќ јасно и кажа на Брена што мисли за неа: Ти не си моја свекрва (ФОТО)

Таа цела вечер беше со мајката на Филип...

Мајката на Филип Живојиновиќ или свекрвата на Александра Пријовиќ е повлечена личност која за разлика од остатокот од познатото семејство не сака јавни настани.

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Зорица Накиќ, или Десница, ретко ќе ја видите на јавни случувања, но неодамна со силна причина направи отстапка и им се придружи на снаата и синот па дури и позираше пред објективите на фоторепортерите.

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Имено, Филип, Александра и Зорица гостуваа на промоцијата на маќеата на Филип, Лепа Брена, која на јавноста и го претстави својот нов бизнис.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

 

Станува збор за производство и продажба на магични хулахопки кои наводно ги покриваат сите маани на женското тело. Оваа интересна приказна и концепт привлече многу јавни личности, а Зорица која отсекогаш била во добри односи со музичката ѕвезда се најде во првиот ред.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Веднаш до неа седеа нејзиниот син и снаа, а иако Брена беше ѕвезда на вечерта, и двајцата поради некоја причина не ја напуштија Зорица во текот на целата промоција и само се поздравија со Брена и Боба.

фото стори.рс

Многумина кои беа сведоци на ова дојдоа до заклучок дека Прија ја фаворизира Зорица пред Брена и дека повеќе ја сака. Огромното мнозинство е свесно дека свекрвата на Александра Пријовиќ знаела малку луѓе на настанот и дека логично е таа да биде во друштво на синот и снаата.

Ata Images

И покрај желбата на медиумите да се скараат меѓу себе, Прија и Брена се сакаат и почитуваат како и  првиот ден, не како свекрва и снаа, туку како одлични пријателки, кои разменуваат мислења и совети, а пејачката не криеше дека е премногу горда поради новиот потег на балканската ѕвезда, најмногу поради тоа што шеф на продукцискиот дел беше нејзиниот сопруг.

Ata Images

Само Стефан не се појави!

Никој не знае каде исчезна Стефан Живојиновиќ и нема начин да се дојде до таа информација.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Како што се пишува наводно Стефан се скарал со мајка му, татко му и браќата и дека тоа е причина за неговиот гнев и одбивање да учествува на семејните веселби, но бидејќи оваа негова одлука трае подолго време, како заклучок се наметнува дека во семејството Живојиновиќ се случило нешто многу посериозно.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Единствените луѓе кои знаат нешто за тоа се Живојиновиќ, кои очигледно се заколнале на молчење.
Сè што можеше да се каже од Лепа Брена изминатиов период, а за сметка на исчезнувањето на Стефан, беше да се почитува одлуката на нејзиниот син и тоа е во основа. Сепак, многумина забележаа дека во секој нејзин одговор се чувствува болка поради наследникот и неговата одлука да ја напушти куќата.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Стефан не беше присутен за роденденот на мајка му, го немаше ниту за семејната прослава, а сега кога таа го промовираше својот бренд за чорапи, тој не беше таму да ја поддржи.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Наместо широка насмевка поради големиот потфат и сигурниот успех што ја очекува во очите на Брена, според мислењето на многумина имаше тага.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Гледајќи низ ходникот каде што седеа нејзините пријатели, колеги и членови на семејството, недостасуваше само една личност за радоста да биде целосна.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Зошто Стефан и овој пат не сакаше да биде на дел од овој значаен момент на неговата мајка, и зошто реши целосно да исчезне, има ли надеж дека ќе се врати, сето тоа се прашања на кои јавноста нема одговори и е многу љубопитна да ги добие.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close