Кафе муабет

Не и пречи што е постара од него – еве како ја нарекуваат поради разликата во годините!

Тие двајца се во брак 13 години, функционираат совршено, а истакна и дека не и пречи фактот што фудбалерот е 7 години помлад...

Јелена Карлеуша проговори за разликата во годините помеѓу неа и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Тие двајца се во брак 13 години, функционираат совршено, а истакна и дека не и пречи фактот што фудбалерот е 7 години помлад.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Иако се вели дека жените кои се заљубени во помлади мажи се „пуми“, на Јелена тоа не и пречи.

“Не ме викаа така, но веројатно мислат така за мене. Зошто да не? Пума е еден вид мачка, благодарам”, рече Карлеуша во емисијата “Ексклузивна ТВ Прва”.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

За Душко рече дека е прекрасен татко и сопруг.

“Има само позитивни страни. Тој е млад, брз, способен, здрав. Кога го запознав сопругот, гледав некој што е фантастичен избор за да биде татко на моите деца”, рекла Јелена.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

За потсетување, оваа година Јелена и Душко одбележаа 15 години врска, од кои 13 години брак.

– Душко и јас сме заедно 15 години. Ние веќе престанавме да го славиме тој ден затоа што, по 15 години, некако станува нешто што не се слави. Како роденден, кога имате над 40 години. Мислам дека кога станува збор за Душко, дека тој најмногу ме сака без шминка, без никакви додатоци што ја валкаат маицата, кошулата, лицето, навлаката за перници … туку , кога сум јас, и тоа е најважно за една жена, дека мажот кој те сака, те сака таква каква што си навистина. Затоа што ова, ова не сум јас, ова е мојата работа. Во приватни и деловни активности, јас воопшто не сум иста личност – истакна Карлеуша за денот на годишнината.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ

-Никој не е совршен, нема совршен. Не сум совршена. Сите имаме недостатоци, а јас имам најмногу. Поентата е да прифатиш некого и да сакаш некого со сите тие маани. Ако го барате идеалот, тешко е да се најде. Ако премногу филозофирате, ќе останете сами. Треба само да пронајдете рамнотежа, така што добрите работи ќе бидат поизразени од лошите, и поработете на тоа со комуникација. Понекогаш недостатоците можат да бидат многу интересни. Моите се многу за*бани … – рече таа.

Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ

На прашањето за рецептот за среќен и долготраен брак, Јелена истакна дека никој не може да ги раздели оние кои се родени еден за друг.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

– Кога луѓето се тука во добро и во лошо, кога сакате да го дадете својот живот за некого, тогаш тоа е вистинската работа. Оној за кого мечтаеш на Инстаграм, за него не сакаш да го дадеш животот. Можеби ќе му дадете нешто, но не сè. А сепак Душко е некој за кого би го дала животот – истакна Карлеуша.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close