Кафе муабет

Не е можно да изгледа вака: Софија Милошевиќ ја покажа витката линија само еден месец по породувањето!

Како да не родила...

Софија Милошевиќ, една од најуспешните српски манекенки, неодамна по втор пат се оствари во улогата на мајка.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Со својот избраник Лука Јовиќ, фудбалерот на Реал Мадрид, доби син на кого му го дадоа името Теодор. Ова е нивно второ дете, бидејќи парот веќе го има синот Алексеј, кој го добија во 2020 година.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Софија за време на бременоста често објавуваше фотографии и истакнуваше дека ужива во трудничките денови. Еден месец по породувањето таа сподели фотографија од теретана и многумина беа воодушевени од нејзиниот изглед.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Имено, манекенката позирала во син топ и хеланки а се фотографирала во теретана, а во таа прилика до израз дојде нејзината витка линија. Се чини дека таа за брзо време се врати во форма, а останува да видиме дали има во план некои нови проекти.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

-Се уште доаѓаме на себе, но најважно е дека јас и бебето сме добро и се помина во најдобар ред. Јас и Лука сме пресреќни што родив уште едно прекрасно и здраво момче и што по втор пат се реализирав во улогата на мајка. Не успевам да одговорам на сите пораки и честитки, се трудам да уживам во моментот, но благодарна сум за сета поддршка што ја добивме – истакна манекенката по породувањето.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Софија се породи во Мадрид, а како што објавија медиумите бебето се вика Теодор.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Таа и Лука веќе го имаат синот Алексеј, а манекенката истакнува дека би сакала да има девојче.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Како што еднаш изјави Лука, тој и Софија планираат свадба во Белград и сакаат големо семејство.
За потсетување, Софија ја поврзуваа со сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Имено во медиумите на големо се пишуваше дека тој и го простил неверството на Карлеуша со Огњен Вранеш токму поради неговата афера со Софија Милошевиќ која воедно е и многу добра пријателка на Карлеуша.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Ваквите вести за наводната врска со Душко, Софија ги демантираше…

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close