Кафе муабет

Нестрпливо чека да му се врати во прегратките – еве зошто Цеца и Богдан се разделиле …

Цеца ги спакува куферите и со својата сестра Лидија замина на одмор...

Се чини дека конечно се гледа крајот на пандемијата на вирусот корона, па полека мерките за заштита се олабавуваат.

фото инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ едвај чекаше да помине се и да отпатува на Кипар во својата вила.

Таа овој пат ги спакува куферите и со својата сестра Лидија замина на одмор.

фото инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Пејачката има куќа на оваа дестинација, а на следбениците на социјалните мрежи редовно им покажува фотографии од нејзиниот рај. Иако ужива во друштво на својата сестра, пејачката не крие дека и недостасува внукот, синот на Вељко Ражнатовиќ, Жељко.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Цеца традиционално го поминува јуни во својата вила на Кипар, па така е и оваа година, да се одмори од семејните прослави што следеа една по друга.
Станува збор за вистинска оаза од 400 метри квадратни која што таа ја купи на кредит во 2006 година.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Цеца веќе неколку дена испраќа поздрави преку стории на Инстаграм каде може да се види колку ужива. Многумина забележаа дека пејачката летува без своето момче Богдан Срејовиќ, со кого започна љубовна врска во јануари годинава.

фото инстаграм

Фолкерка и нејзината сестра Лидија уживаат сами на летниот одмор, а деновите ги поминуваат дома и на приватна плажа, но и на базен, кој е дел од луксузниот комплекс на Цеца. Пејачката, наводно, ќе остане таму до почетокот на јули, кога планира да се врати во Србија поради деловни и однапред закажани обврски.

– Уживам и одлично се забавувам. Јас ги полнам батериите за настапите што ме чекаат – изјави Цеца за Ало.

фото Инстаграм
фото инстаграм

Пејачката посочи кој најмногу и недостасува.

– Ми недостасува Жељко, но со нетрпение чекам да бидеме заедно бидејќи  овие денови треба да ми се придружат. Ви испраќам топли поздрави од Кипар! – рече Цеца за споменатиот медиум.

фото инстаграм

„Имам соседи од Иран, Кипар и Русија со кои имам одличен однос. Тие се остварени луѓе на кои ништо не им значи мојата популарност во Србија. Во Аја Напи летото е прекрасно, а ми годи да одам таму кога во Србија ќе застуди“, истакна пејачката во една прилика.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Инаку, во дворот на оваа вила има капела со фрески кои беа осветени од Српската православна црква, Во куќата живееа и нејзините деца кои таму се школуваа, а што се однесува до цената, куќите во ова место се движат од 150.000 евра, па сé до неколку милиони колку што чинат најраскошните вили во овој регион.

foto printscreen
foto printscreen
foto printscreen
foto printscreen

foto printscreen

 

foto printscreen
foto printscreen
foto printscreen

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close