Кафе муабет

Неочекувана среќа во домот на Јована Пајиќ: Пејачката потврди- доаѓа засилување за Хелена и Џина, Сале во неверување (ФОТО)

Се договорија за новиот член...

Ќерките на Јована Пајиќ и Сале Тропикo се извор на среќа за брачниот пар кој пред неколку месеци по десет години брак донесе одлука за развод и ја шокираше јавноста.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Со оглед на тоа што разводот за никого не е едноставна и лесна работа, гордите родители на двете наследнички, и покрај брачните несогласувања како емотивни партнери, решиле да одржуваат пристојни, пријателски односи во иднина заради нивниот мир.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Сè уште ги носат речиси секаде заедно и прават се за да можат лесно, без трауми да поминат низ турбулентниот период за семејството.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Откако таа и нејзините наследнички се иселиле од станот во кој живееле со Сале, Јована се труди да им каже не на своите миленички само кога е потребно. Нивните желби за неа се заповед, барем за некое време додека не се стабилизира целата ситуација.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Во врска со тоа, таа неодамна направи отстапка и им дозволи на ќерките да имаат домашно милениче. Слатката мачка што ја пронајдоа требаше само привремено да остане во нивниот дом, но бидејќи Џина и Хелена инсистираа да му обезбедат дом, дополнителна храна и сите други потреби, а со оглед на тоа дека убаво се смести, решија тие да бидат негови домакини , со што пејачката се пофали на социјалните мрежи.

фото принтскрин/инстаграм

Поддршката за ќерките на Јована Пајиќ и Сале Тропик пристигна неочекувано, а бидејќи поранешните сопружници се договараат за се, се претпоставува дека со ова се согласил и Сале, кој одвреме-навреме ќе ги зема ќерките кај него и најверојатно преслаткото сиво маче на кое му го дадоа името Ралет оди заедно со нив.

фото принтскрин/инстаграм

Се смирија со Сале?

Пејачката многу не сака да зборува на тема развод, но неодамна откри уште неколку детали од нивната врска.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Таа за јавноста откри дека се уште официјално не се разведени, а пред неколку месеци се шпекулираше за нивно помирување.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Тие имаат две ќерки и се трудат што повеќе да ја зачуваат својата приватност.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

“Тој сè уште не е мој поранешен сопруг. Мојот брак не беше “на изволте”, па мислам дека и мојот развод не треба да биде. За мене, тој валкан веш е катастрофа, кога луѓето ги користат медиумите за време на разводот да се испровоцираат. Тоа не е во ред, бидејќи децата кои се уште одат на училиште и се дел од едно друштво. Тогаш најмалку се води сметка како тие ќе поминат“, изјави Јована во емисијата „Пулсот на Србија“ на телевизија Курир.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

На прашањето на водителот Иван Гајиќ во каква врска се Јована и Сале, таа го потврди пишувањето на медиумите.

жфото инстаграм/Јована Пајиќ

„Ние сме во коректни, нормални и многу кооперативни односи, кои, всушност, луѓето треба да ги имаат кога имаат деца“, рече Јована Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close