Кафе муабет

Нема да го земам презимето на свршеникот иако тој се лути поради тоа: Вања Мијатовиќ ја шокираше јавноста!

Таа не го носи вереничкиот прстен а Александар не се лути поради тоа...

Пејачката Вања Мијатовиќ е верена со претприемачот Александар од Трстеник веќе две години.

Фото Инстаграм/Вања Мијатовик

Тој ја запроси една година по започнување на врската а како што сега открива пејачката, таа планира да го задржи своето презиме иако тоа не му се допаѓа на нејзиниот партнер.

Фото Инстаграм/Вања Мијатовик
Фото Инстаграм/Вања Мијатовик
Фото Инстаграм/Вања Мијатовик

– Не го носам вереничкиот прстен затоа што многу отекувам, а потоа кога ќе го ставам прстенот многу ми пречи. Свршеникот не се лути, важно е дека тој прстен е во моето срце. Најверојатно, нема да го земам презимето на свршеникот, ако го сменам презимето, и го оставам името што е во документите, тогаш би била Ивана Манџукиќ, па ќе ја напуштам Вања Мијатовиќ. На свршеникот Александар навистина не му е баш сеедно поради тоа, тој е малку традиционалист. Барем за мене, таа хартија воопшто не е важна, важно е да има мир и хармонија во куќата. Што се однесува до свадбата, ние ја планиравме оваа година, така што ништо. Засега сум посветена на мојата работа, ќе има време за „забава“ – вели Вања и додава дека е пресреќна бидејќи и таа, како и другите колеги, почнала да настапува, но истакнува дека нивната работа воопшто не е лесна :

Фото Инстаграм/Вања Мијатовик
Фото Инстаграм/Вања Мијатовик
Фото Инстаграм/Вања Мијатовик

– Почнавме повторно да настапуваме, работата на пејачите воопшто не е лесна. Треба да издржиш да стоиш на потпетици и сета таа шминка, среќа, па јас сум ноќна птица и не ми е толку тешко – изјави пејачката за српски Курир.

Фото Инстаграм/Вања Мијатовик

-Иако многу девојки се сомневаат во своите момчиња и често прават љубоморни сцени, Вања тврди дека безусловно му верува на својот вереник. Таа сака да остари со него и би сакала по еден таков за секоја девојка. За оние кои не знаат Вања ги има хитовите „Мене ме чини“, „Би те платила скапо“ и „Пенелопе“.
Mомчето со кое Вања е во емотивна врска е сопственик на фирма за уредување на станови и може да се каже дека со него е пресреќна.

Фото Инстаграм/Вања Мијатовик
Фото Инстаграм/Вања Мијатовик
Фото Инстаграм/Вања Мијатовик
Фото Инстаграм/Вања Мијатовик

Тие се запознале потполно случајно, и тоа додека тој и го уредувал станот. Имено, тие најпрво соработувале околу нејзиниот стан, а потоа отишле и на приватен состанок и ја започнале врската.
„Многу ми е убаво со него. Конечно покрај мене имам маж каков отсекогаш сум посакувала. Најмногу ми се допаѓа кај него начинот на кој се однесува кон мене, иако и тој има многу квалитети. Вистински џентлмен е, внимава на мене, се грижи за мене и мечува како вода на дланка. Секоја девојка би посакала таков маж“, изјави тогаш Вања за „Блиц супер ТВ“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close