Кафе муабет

Нема да верувате што добија Мирко и Бојана од Гоца Божиновска: Снаата ова не го очекуваше, сите се шокираа кога го видоа подарокот

Им подари стан во Белград...

Синот на пејачката Гоца Божиновска и покојниот Зоран Шијан, Мирко Шијан се ожени со Бојана Родиќ, а бидејќи за свадбената веселба беа потрошени повеќе од 100.000 евра, парот доби подароци со многу поголема вредност.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Бојана и Мирко имаат мираз од сите страни, па наводно од Гоца добиле стан во Белград, родителите на Бојана обезбедиле плац на кој можат да изградат куќа, додека кумовите го изненадија Мирко со автомобил, пишува српски телеграф.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

– Мирко и Бојана знаеле дека сите имаат подготвено нешто, но Гоца во договор со сватовите се договорила подароците да бидат објавени дури ден по свадбата. Гоца го сликала клучот од станот за Мирко и Бојана и ги испратила фотографиите на Вибер, а утрото по прославата дознале и за плацот. Бојана ги бакна мајка си и татко си, и сестрите знаеја што се случува. Сите се прегрнаа, беше многу емотивно. За време на прославата во ресторанот по свадбата, кумот му кажал на Шијан за автомобилот. Се заблагодари, но автомобилот допрва треба да стигне, па кумот лично ќе го донесе деновиве во Сурчин и ќе го паркира – вели соговорникот кој бил на прославата.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Мирко и Бојана не планираат да се преселат во Белград, па најверојатно станот ќе биде комплетно наместен иќе се издава под кирија.

фото Курир.рс

– Мирко и Бојана не сакаат да живеат во гужва па веројатно ќе изградат уште една куќа во Тител на плацот недалеку од семејната ќуќа. Тие се врзани за Тител и Сурчин, сите живеат таму и никогаш не сакале да се преселат во центарот на Белград. Станот што го добија од Гоца е голем мираз, но тој ќе го средат и ќе го изнајмуваат. Мирко рече дека ќе преземе се што е поврзано со тоа. Сигурно не брзаат да изградат нова куќа бидејќи во Сурчин има доволно место за сите. Планираат да го средат плацот дури откако Бојана ќе се породи, кога бебето ќе порасне и ќе зајакне. И во двете куќи ќе имаат помош од сите страни, па засега не им се брза – вели изворот.

фото инстаграм/Мирко Шијан

Инаку Мирко и Бојана се венчаа викендов.

фото инстаграм/Мирко Шијан

Како што налага традицијата, Мирко околу пладне отишол со мајка си и пријателите да ја земе Бојана во нејзиниот семеен дом во Тител, каде што ги чекале бабата, дедото, балдските и деверите со кого младоженецот се пазарел за сумата што ќе ја даде за невестата.

фото Курир.рс

На обичајот за купување невеста му претходело пукање на јаболкото со пушка, во кое Мирко се истакнал.
Во придружба на музика, младенците, кои веќе година и пол живеат под ист покрив, имаат еден син, а сега чекаат уште едно дете, тргнаа со прекрасно украсениот свадбен автомобил од каде што тргнаа кон главниот град.

фото Курир.рс

Таму ги чекаа останатите гости, меѓу нив беа и семејството Ражнатовиќ и речиси целата естрада .
Гоца откри како се чувствувала откако со синот дошла од Сурчин во Тител да ја земе невестата.

фото Курир.рс

„Пресреќна сум, нема да делам совети, ќе оставам сами да си го средат животот. Како може да се чувствува мајка кога ќе го ожени синот? Злата не дојде, а не дојдоа ниту сестрите Јелена и Зорана. Мирко им кажа дека невестата треба да ја купат само мажите и мајката“, изјави Гоца за Курир.

фото Ata Images

Откако Мирко со првиот истрел го погоди јаболкото, следеше собир за Шијан да ја купи својата невеста Бојана Родиќ.

фото Курир.рс

Бојана излезе во раскошен фустан со придружба, а на главата носеше круна. Се шпекулира дека Мирко ја купил невестата за 50.000 евра.

фото Курир.рс

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close