Кафе муабет

Нема да верувате каде работи ќерката на Драгана Мирковиќ- родителите „спијат на пари”, а таа …

Марко студира економско право, а Мануела завршува средно образование и работи на рецепција во Рико - рече Драгана...

Познатата пејачка Драгана Мирковиќ, која поседува милиони и живее во вистински замок во Австрија, успеа да ги сокрие своите деца од очите на јавноста.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Таа сега по долго време реши да зборува за ќерката Мануела и синот Марко, а ја шокираше јавноста со изјавата колку нејзините деца се скромни.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Моите деца се најнормалните деца на светот, кои имаа нормално детство и беа одлични ученици. Марко студира економско право, а Мануела завршува средно образование и работи на рецепција во Рико – рече Драгана.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Драгана потоа се осврна на пријателството со холивудскиот актер и истакна дека Ван Дам е многу запознаен со нејзината кариера и дека таа се запознала и со неговото семејство, а разговара и со неговата мајка.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Ван Дам е неверојатен човек, многу го сакаше моето семејство и ние сме одлични пријатели, а нè претстави и на сопственикот на Fashion TV. Луѓето од светскиот џет-сет се многу поприземни од нашите. И Ван Дам знае повеќе отколку што треба за мојата пејачка кариера – изјави Драгана во емисијата „Прв ред“.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Инаку Драгана Мирковиќ води убав и среќен живот, онаков каков што отсекогаш го сонувала.

Таа кога ќе се изгаснат рефлекторите е сосема нормална жена која ужива во својот брак со Тони Бјелиќ.
Нејзиниот сопруг е успешен бизнисмен, а таа една од најпознатите пејачки, па за нив луксузните патувања се секојдневие.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Нема егзотична дестинација на светот на која што не биле досега, каде секогаш престојуваа во најскапите хотели.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Тие се дружат со светскиот џет сет, но кога се дома, и двајцата се како и сите нормални луѓе.

Впрочем тоа го откри и нејзината куќна помошничка која во една пригода за медиумите изјави дека пејачката не ја удриле парите во главата. Таа останала нормална и стабилна личност и покрај целото богатство што го има, а кон својата куќна помошничка била секогаш грижлива.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Пејачката својата куќна помошничка ја водела со нејзиното семејство на нивните заеднички патувања, а на нејзиниот син и купила автомобил и се потрудила да имаат се’ што им треба, изјави таа за еден талбоид.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Впрочем и самата пејачка не ретко знае и самата да покаже дека ужива и кога не е опкружена со луксуз.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close