Кафе муабет

Немања Гудељ за прв пат прозборе за бременоста на Анастасија: Еве како реагирал на веста дека ќе стане татко

Со нетрпение го очекува бебето...

Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ наскоро ќе станат родители. Анастасија е бремена во четвртиот месец и треба да се породи во септември, а младиот пар ќе добие девојче, поради што новопечениот татко е особено горд.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Немања сега за прв пат јавно проговори и истакна дека со нетрпение чека да ја држи ќерка си во раце. Гудељ прво откри колку оваа година ќе му биде убава поради приватни работи и како реагирал кога дознал дека ќе стане татко.

фото инстаграм/Немања Гудељ

– Бев избезумен од среќа, исто како Анастасија. Бебето е најубавото нешто на светот. Благослов од Бога.

фото инстаграм/Немања Гудељ

На прашањето дали започнале со првите припреми за бебето, Немања истакна дека се уште е рано за подготовки.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Се уште е рано за тоа, но тоа секако не чека и неизмерно чекаме да ја запознаеме нашата ќерка.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Се уште немаме избрано име, но имаме неколку опции во игра, па веројатно ќе избереме една од нив.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Со оглед на сите пишувања во медиумите дека Анастасија не се согласува со нејзината идна свекрва Оливера, Немања кажа како неговите родители реагирале на веста дека ќе станат баба и дедо.

фто инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Пресреќни се, се разбира. Едвај чекаат да дојде нашето бебе, рече Немања.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close