Кафе муабет

Невестата носеше венчаница како од бајките, Мирко ја купи за 50.000 евра, сестрите не беа присутни а ниту Цеца не дојде на луксузната прослава на Шијан

Луксузната венчавка се одржа вчера...

Мирко Шијан и Бојана Родиќ се венчаа вчера а за тоа јавноста дозна преку социјалните мрежи.

фото Ata Images

Имено, синот на Гоца Божиновска и балдската Вељко Ражнатовиќ вчера си ветија вечна љубов пред луѓето и Бога и во присуство на кумовите во Белград.

фото Курир.рс

Како што налага традицијата, Мирко околу пладне отишол со мајка си и пријателите да ја земе Бојана во нејзиниот семеен дом во Тител, каде што ги чекале бабата, дедото, балдските и деверите со кого младоженецот се пазарел за сумата што ќе ја даде за невестата.

фото Курир.рс

На обичајот за купување невеста му претходело пукање на јаболкото со пушка, во кое Мирко се истакнал.

фото Курир.рс

Во придружба на музика, младенците, кои веќе година и пол живеат под ист покрив, имаат еден син, а сега чекаат уште едно дете, тргнаа со прекрасно украсениот свадбен автомобил од каде што тргнаа кон главниот град.

фото Курир.рс

Таму ги чекаа останатите гости, меѓу нив беа и семејството Ражнатовиќ и речиси целата естрада .

фото Курир.рс

Сестрите на Мирко не беа присутни

Гоца откри како се чувствувала откако со синот дошла од Сурчин во Тител да ја земе невестата.

фото Курир.рс

„Пресреќна сум, нема да делам совети, ќе оставам сами да си го средат животот. Како може да се чувствува мајка кога ќе го ожени синот? Злата не дојде, а не дојдоа ниту сестрите Јелена и Зорана. Мирко им кажа дека невестата треба да ја купат само мажите и мајката“, изјави Гоца за Курир.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Пејачката потоа додаде дека нема многу да пее на свадбата бидејќи нејзините песни се за љубовни бродоломи, па повеќе ќе игра.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Откако Мирко со првиот истрел го погоди јаболкото, следеше собир за Шијан да ја купи својата невеста Бојана Родиќ.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Бојана излезе во раскошен фустан со придружба, а на главата носеше круна. Се шпекулира дека Мирко ја купил невестата за 50.000 евра.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Гоца Божиновска заигра со Богдана Родиќ, па заедно пееја и се забавуваа. После тоа, таткото на Бојана пукал со пушка.Бојана Родиќ и Мирко Шијан свадбената прослава ја одржаа во луксузен ресторан во Белград.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

За првиот танц Мирко и Бојана избраа грчка песна од пејачот Стелиос Рокос наречена „Smaragdia Kai Roubinia“ што значи „Смарагди и рубини“.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close