Дом и семејство

НЕВЕРОЈАТНО: Сека Алексиќ ги следи светските трендови- погледнете како го украси својот дом за празниците, ќе останете без здив!

Годинава се водеше од слоганот „помалку е повеќе“...

Оваа година апсолутен новогодишен хит се елките од пампас. Изгледаат гламурозно, внесуваат посебна нота и топлина во домот.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Многу познати лчности се одлучија токму за ваква декорација на домот токму поради целиот луксуз и елеганција која ја дава пампасот.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Така пејачката Сека Алексиќ реши да го следи трендот па го украси својот дом минималистички но сепак отмено  што изгледа неверојатно.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Домот на Сека е одлично уреден, па сега веќе се е подготвено за новогодишните празници.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Иако популарната пејачка секоја година ова време подготвува вистинска мала новогодишна бајка за своите наследници годинава реши да се откаже од класичното украсување и направи сосема нова и поинаква атмосфера во домот.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Украсувањето на семејниот дом одлично и оди, па и овој пат внимавала на најситните детали. Нема сомнеж дека нејзините наследници ќе уживаат во фотографиите на нвната омилена пејачка.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Нејзините украси се скоро секогаш совршени. Модерниот минимализам кој пејачката го користи одлично и прилега на нејзиниот семеен дом, а како и претходните години речиси се е во совршен ред и хармонија.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Годинава се водеше по слоганот „помалку е повеќе“, па во својот дом внесе само природни тонови, а елката и делталите ги направи од пампас, која е една од најпопуларните годинава во светот.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Иако Сека годинава се оддалечи од класичните украси за божиќните празници, мора да се согласиме дека успеа да се надмине себеси.

фото инстаграм/Сека Алексиќ
Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Како ви се допаѓа?

фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close