Кафе муабет

На 68 години оваа баба стана светски познат модел: Сите ми се смееја но јас успеав во мојата цел!

Таа е доказ дека возраста не е пресудна за да се чувствувате млади....

Ирена Виелоша e бабата која на 68 години, успеа да го освои светот и стекна голема популарност.

Таа стана влијателна по нејзиниот 65-ти роденден. На 68 години стана модел, а со својата енергија, природна убавина и харизма воодушеви барем три генерации.

Ирена Виелоша го води Инстаграм профилот A Woman Alvais Young, а ја следат скоро 20.000 луѓе. Таа вели дека нема време за старост.

Г-ѓа Ирена започна да вежба пред 12 години:

“Никој не го прифати тоа, сите ме исмеваа, па дури и децата. Одлучив дека треба да направам нешто за себе затоа што ќе се распаднам”.

На 68-годишна возраст, таа стана модел и се појави во кампањи за полски брендови. Таа преку своите фотографии ни покажува колку напор вложува во водењето на својот Инстаграм и од каде добива толку голем ентузијазам.

Г-ѓа Ирена неколку пати имала фото сесии, вклучително и за полски брендови. Во слободното време, таа бега во куќата во селото Бескид.

Дури и за време на пандемија, вежбала секојдневно и никогаш не се откажува од тоа. Таа зборуваше за новиот живот кој дојде со популарноста поради социјалните мрежи и им даде неколку совети на уморните 30-годишници.

Ирена изјави дека водењето фан-страница на Инстаграм е напорна и дисциплинирана работа. Посочи дека колку повеќе придружници ја следеле, толку повеќе време и требало.

На почетокот беше забавно, но потоа помислв дека не можам да заработам од тоа.

Промоцијата беше проследена со настан на кој забележа девојка од „Звиерциаџо“. Таа и понуди фотосесија за едно списание. „Тешка е работата, но сетот ми се допадна и фотографиите беа многу забавни“.

Таа исто така нагласува дека нејзиниот втор живот започнал пред скоро 12 години, кога започнала да вежба.

Оваа дама стана водич за позитивно размислување на Инстаграм. Погледнете уште неколку фотографии од неа кои ќе ве инспирираат…

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close