Кафе муабет

На 45 години Петар Грашо ќе стане татко: Хана Хулуќ е бремена- парот го очекува своето прво дете!

Петар Хана се пресреќни поради приновата...

31 годишната девојка на Петар Грашо е бремена и парот го очекува своето прво дете.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Приновата треба да пристигне на почетокот на летото, а пред извесно време во медиумите беше обелоденета и информацијата дека парот планира венчавка која треба да се случи во март,  кога и Грашо слави роденден.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Веста ја потврди и самата Хана откако почнаа да кружат гласини за породувањето.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ
Фото Инстаграм/Петар Грашо

„Информациите се точни, среќни сме и возбудени, но ништо друго не би коментирала, би сакала некои работи да останат наша приватност“, изјави Хана за Јутарњи лист, наведувајќи дека е бремена околу 12 недели.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ
Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

На крајот на минатата година се шпекулираше дека парот планира свадба, а потоа се пишуваше дека Хана веќе знаела кој ќе ја дизајнира нејзината венчаница.

Двојката пред неколку дена беше видена како се шета по западниот брег на Сплит во друштво на мајката на Хана, Вјекослава Хуљиќ, и изгледаа среќни и добро расположени.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

“Ние сме многу среќни и задоволни. Така треба да биде. Со Хана ни е многу добро и ние сме среќни”, изјави неодамна пејачот во едно интервју.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

„Ние ги живееме нашите животи и важно е луѓето околу нас да бидат задоволни и сите да бидат спокојни“, додаде тој.

Фото Инстаграм/Петар Грашо
Фото инстаграм/Петар Грашо

Потсетуваме дека за нивната врска се дозна во октомври минатата година.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

45-годишниот пејач и 14-години помладата Хана во 2016 година соработуваа на песната Heart for a Guide, а Грашо со години е многу близок со нејзините родители кои не кријат дека ја поддржуваат нивната врска.

Грашо пред да биде во врска со Хана, 24 години беше во врска со Данијела Мартиновиќ.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Иако и двајцата се трудат да ја задржат максимално својата интимност за себе, не престануваат да бидат топ тема во медиумите откако се дозна дека станале пар.

Во едно минатогодишно интервју Грашо рече:

Фото Инстаграм/Петар Грашо
Фото Инстаграм/Петар Грашо

“Јас и Хана си ги живееме животите пристојно, не споделуваме приватни детали со јавноста. Важно ни е луѓето околу нас да бидат задоволни и сите да бидат смирени,”. објасни музичарот.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Петар за прв пат јавно потврди дека двајцата се заедно, но не откри премногу детали. На прашањето како е Хана, тој одговори: „Многу сме среќни и задоволни и така треба да биде. Хана е многу добро и ние сме среќни“.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Имено јавноста долго ја чекаше и изјавата на неговата поранешна девојка Данијела Мартиновиќ по повод раскинувањето.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

По неколкумесечен молк се огласи Даниела Мартиновиќ која реши да ги прекине гласините и да ги открие вистинските причини за разделбата од Грашо.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Не можете да го избегнете моментот кој е неизбежен – беше искрена пејачка за хрватското издание на „Глорија“

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Додаде и дека врската со Петар ја гледа како „убаво минато“.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
Фото: Мarko Prpic/PIXSELL
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close