Кафе муабет

НА СРЕЌАТА И НЕМА КРАЈ: Мирко и Бојана го открија полот на бебето- ќе се исполни ли желбата на Гоца да добие внука?

Го открија полот на бебето...

На почетокот на оваа година, Мирко Шијан и Бојана Родиќ дознаа дека ќе станат родители за прв пат, а сега идните родители го открија и полот на детето.

Мирко Шијан и Бојана Родиќ го скриле полот на бебето дури и од неговата мајка пејачката Гоца Божиновска, која поради тоа е лута и на двајцата. Сепак, Мирко реши да ги реши сите дилеми и да ја сподели веста на Инстаграм дека ќе стане татко на мало момче.

фото инстаграм
фото инстаграм

„Тој е момче“, напиша Мирко, обележувајќи ја својата девојка.

фото инстаграм

 

Веднаш по него и Бојана на својата Инстаграм приказна ја сподели истата фотографија и така парот јавно откри дека очекува момченце.

фото инстаграм

За да бидат подготвени и да го пречекаат своето прво дете онака како што треба, Бојана и Мирко веќе започнаа со реновирање на вилата во Сурчин, а посебно внимание ќе посветат на уредување детската соба за момчето.

фото инстаграм
фото инстаграм

Парот сè уште не го објавил името што ќе му го дадат на својот син но според локалните медиуми, двајцата уште на почетокот на бременоста избрале имиња за бебето.

фото инстаграм
foto instagram

Наводно Мирко би сакал детето да го носи името на неговиот покоен татко Зоран.

foto instagram
фото инстаграм

Со тоа се согласува и Гоца Божиновска на која и се допаѓа идејата нејзиниот внук да го носи името на нејзината најголема љубов.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Малку сум збунет, сè уште не сум свесен што се случува, но се ќе биде одлично. Јас и Бојана разговаравме за името на детето, избравме имиња и за девојче и за момче, па што? Сè уште е рано да се знае полот на бебето. Нека биде само живо и здраво, не е важно дали ќе биде момче или девојче – рече Мирко веднаш откако ги сподели убавите вести за бременоста на Бојана.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Инаку, Гоца Божиновска неодамна откри дека сака внука.

foto instagram

– Со нетрпение го чекам внучето. Искрено, би сакала внука, мало девојче. Најважно е да е живо и здраво – рече Гоца.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close