MAMA

На овие знаци љубовта ќе им се насмее овој месец: Вагите ги очекува вистинска холивудска приказна

Ќе си ја најдете сродната душа во последниот месец од летото

Ќе си ја најдете сродната душа во последниот месец од летото.

Последниот месец од ова лето може да го промени љубовниот живот на некои. По жешкиот и бурен јули со некои хороскопски знаци, ова ќе биде многу романтичен август.

ЛАВ

Сите жени родени во знакот на Лав, кои сè уште не се во врска, ќе бидат заинтересирани за два сосема различни типови мажи овој месец. Ќе ви се допадне изгледот на едниот и шармот на другиот. Ќе ви биде тешка задача да го изберете вистинскиот партнер. По долго двоумење, ќе го слушате срцето.Можно е да се појави љубомора заради лицето кое секој ден поминува време со вашиот партнер. Најпаметно би било да разговарате со него, а откако ќе ја разјасните ситуацијата, вториот дел од месецот ќе помине без грижи во полето на љубовта.

ВАГА

Дали сè уште го барате вашиот партнер? Сега е вистинското време да го најдеме. Ако има некој во вашиот живот што ви се допаѓа, овој месец ќе имате шанса да направите чекор напред едни до други. Ве чека вистинска холивудска приказна, каде ќе изгледа дека целиот свет се врти околу вас и вашиот нов партнер.

ВОДОЛИЈА

Ако немате партнер сега, време е да пробате да се дружите преку Интернет. Интернет познаниците можат да бидат волшебни и мистериозни. Веројатно ќе поканите привлечен странец во вашиот живот кој ќе ве заинтригира. Од тоа, може да порасне сериозна врска.Ако веќе сте во долга врска, овој месец ќе помине мирно. Ќе поминете многу време заедно, што ќе ја продлабочи вашата врска и ќе ги зајакне вашите емоции.

За некои, романтичните гестови се дел од секојдневниот живот, но тоа воопшто не го разбира и нема потреба да се подготват вакви изненадувања за некој близок.

Овен не може да издржи романса, бидејќи тој не знае што значи тоа. За него е полесно да биде позитивен, директен, да подготви вечера за некој близок, отколку да изгледа  филм или некоја релаксирачка музика. Ако треба, тогаш ќе купи некој подарок, што е практично и тоа е максимум од Овеноот. Романса нема тука.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close