Кафе муабет

На Мирко Шијан му се заканува голема парична казна поради прославата за синот!

Мирко организираше раскошен огномет што одекна низ Сурчин, и неколку пати во текот на ноќта се слушнаа истрели...

Бојана Родиќ, свршеницата на Мирко Шијан, пред два дена на свет го донесе синот Зоран, а Шијан организираше прослава за раѓањето на наследникот, во неговата вила во Сурчин.

фото принтскрин

Прославата во семејството Шијан беше весела и разиграна а траеше до раните утрунски часови, што може да се види на бројни клипови и слики на социјалните мрежи.

Исто така, можевме да забележиме дека Мирко организираше раскошен огномет што одекна низ Сурчин, и неколку пати во текот на ноќта се слушнаа истрели.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Според Законот за јавен ред и мир, употребата на огнено оружје не е дозволена дури и при пукање во воздух, иако многумина тоа го прават на прослави.

Ова се третира како прекршок и се казнува со високи парични казни, но и затвор.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Доколку пукате со огнено оружје, како и од имитационо оружје, казната е од 100.000 до 150.000 динари. Се заканува затвор од 30 до 60 дена, под услов дека затворот е сигурен ако делото е сторено во група од три или повеќе лица.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

За потсетување, ова е прво дете на Мирко и Бојана, а името Зоран го дадоа по покојнот татко на Мирко, Зоран Шијан.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

По тој повод се огласи и мајката на Мирко, пејачката Гоца Божиновска која посочи дека на овој потег особено би бил горд нејзиниот покоен сопруг.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Таа стакна дека во наредниот период започнува со снимање на нови песни, но дека ќе помага околу внукот онолку колку што ќе и наложува слободното време.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Оваа среќа не може да се опише со зборови, не сум при себе. Не можам да дишам колку што ми е полно срцето. Бабина радост, најубава среќа, мојот прв внук. Мојата Бојана ми ја даде најголемата радост, станав баба, нема посреќна личност на светот од мене – изјави Гоца за Телеграф Џетсет.

фото инстаграм/Гоца Божиновска
фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Дете на баба, душо, мојот прв внук. Мојот Мирко стана татко, има ли поголема радост? Шијан сигурно би бил многу горд на него – рече Божиновска.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска
Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

Гоца откри дека Бојана се породила по природен пат, и дека и таа бебето се одлично.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Малиот Зоран Шијан се роди со 3600 грама.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close