Кафе муабет

На детето никој не му дојде на роденден, неговата мајка скршена од болка!

„Моето дете заслужува многу подобро од ова!“

Детето било тажно откако ниту еден од поканетите гости не дошол на забавата…

Ако имате деца, ќе сторите сè за да ги направите среќни. Но, да го видите вашето дете тажно е најлошото чувство на светот.

Мајка организирала роденденска забава за нејзиниот син во паркот но детето било тажно откако ниту еден од поканетите гости не дошол на забавата.

фото принтскрин

Оваа мајка на 6-годишно момче од Канада на својот профил на Тик-Ток објави видео кое предизвика бура од реакции. Имено таа организирала роденденска забава за нејзиниот син бидејќи беа укинати ограничувањата поради вирусот корона.

Таа покани 22 деца во надворешниот парк на прославата, но никој од поканетите не дојде.

фото принтскрин

Мајката го објавила видеото на социјалната мрежа ТИК-ТОК, и покажа како го организирале роденденот и како течела подготовката во паркот.

фото принтскрин
фото принтскрин

Тие поставија роденденски украси и реквизити, а на трпезата имаше многу колачиња за предвидените гости. На видеото се гледа како момчето игра само во паркот.

– Кутрото малечко. Заслужува подобро, тој е неверојатен – рекла мајката на момчето.

фото принтскрин

Видеото го погледнаа неколку милиони корисници, а некои изразија желба да му испратат подароци.

– Обично не покажувам емоции и не се вознемирувам, но кога луѓето не доаѓаат на детски забави, тоа ме расплакува, напиша еден корисник.

фото принтскрин

Бонус галерија

Фото: Редит

Бебиња животни кои ќе ви го разубават денот

Сите знаеме како изгледаат повеќето животни, но малкумина имаат видено како тие изгледаат кога ќе се родат…

Фото: Редит

Од последната фотографија ќе се воодушевите…

Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит
Фото: Редит

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close