Дом и семејство

Најубави вести од Шпанија: Анастасија Ражнатовиќ добива честитки- Цеца откри што се случува

Наскоро ќе се венчаат?

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ веќе една година е во врска со фудбалерот Немања Гудељ и моментално младата пејачка живее во Шпанија заедно со него.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Со фактот дека уште на почетокот на љубовната врска Гудељ и Анастасија почнаа да живеат заедно почна да се шпекулира дека парот наскоро ќе стапне на лудиот камен.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Последниот чекор на младата пејачка која во секое интервју повторува дека нејзиното семејство е на прво место и дека има блиски односи со децата на нејзината тетка Лидија одлуката да не се појави на роденденот на нејзината братучетка  Хелена Оцокољиќ беше шокирачка.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Единственото логично објаснување кое го нашле обожавателите на семејството Ражнатовиќ е тајната венчавка на Анастасија и Гудељ.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Анастасија чека документи затоа не доаѓа во Белград – рече Цеца.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Документите кои Цеца ги спомена се однесуваат на Шпанија каде нејзината ќерка престојува веќе неколку месеци. Имено, момчето на Анастасија, Немања Гудељ живее во Севиља, а на младата пејачка, судејќи по фотографиите, и се допаѓа животот покрај саканиот.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Сепак, упатените велат дека свадбата на Анастасија и Гудељ е единствениот начин ќерката на Цеца да добие шпанско државјанство. Поради ова нејзиниот Инстаграм беше преплавен со прашања дали е веќе мажена, а ако не, дали можеби е бремена, што би ја забрзало постапката за преселување.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Бидејќи ниту еден од нив јавно не се огласи останува да видиме дали тајната венчавка на Анастасија и Гудељ навистина се случила или партнерите најдоа друго решение кога станува збор за визата за подолг престој во Шпанија на пејачката.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Да потсетиме, Анастасија и Гудељ на 30 март 2022 година ја започнаа љубовната романса.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Иако младата пејачка првично немаше големи очекувања од врската со фудбалерот, со оглед на тоа што живеат во две различни земји и се занимаваат со работи за кои е потребно многу време сепак времето покажа дека за вистинската љубов не постојат граници.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Во текот на оваа година колку што се во љубовна врска Анастасија и Гудељ успешно ги надминаа сите пречки, а ги имаше доста.

фото принтскрин

Како што шпекулираат српските медиуми, наследничката на Цеца е во лоши односи со женскиот дел од семејството на Немања, но тоа не ги спречува да уживаат во хармонична врска.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close