Дом и семејство

Најубавите фотографии од Неџла и Бали Бег- не сте ги виделе во вакво издание, фановите воодушевени од омилениот турски пар

Позираа пред новогодишната елка...

Фановите на Бурак Озџевит и Фахрие Евџен со нетрпение ги очекуваат нивните заеднички фотографии особено сега кога го очекуваат второто дете.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Имено Фахрие ситно брои до породувањето па оваа година семејството ќе добие засилување за уште едно синче.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Парот кој важи за еден од омилените парови во Турција, го има синот Каран а сега по повод новата година тие споделија низа фотографии и ги израдуваа фановите.

фото инстаграм/Фахрије Евџен
фото инстаграм/Фахрије Евџен
фото инстаграм/Фахрије Евџен

„Нека 2023 биде година која доаѓа со здравје и мир“ – напиша Фахрије под фотографиите а доби низа коментари поврзани со нејзиниот изглед.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Откако го роди синот Каран и кога тој доволно порасна, актерката се врати на ТВ екраните а ова враќање не траеше долго бидејќи по првата сезона таа си замина а малку потоа се појави вест дека актерката е бремена.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Бурак како горд татко и сопруг пред неколку дена ги објави трудничките фотографии на сопругата на кои стомакот и е во преден план и покажуваат дека бременоста одлично и прилега.

фото инстаграм/ Бурак Озчивит

Бурак Озчивит и Фахрије Евџен се заљубиле пред девет години, а потоа се венчале. Синот на парот, Каран, кој се венча во 2017 година, се роди во април 2019 година.

фото инстаграм/ Бурак Озчивит

Инаку Бурак Озџивит (37) ги полуде жените ширум светот со улогата Бали-бег во популарната серија „Сулејман Величествениот“.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Неговото срце го освои Фахрије Евџен популарната турска актерка која нашата јавност ја запозна по улогата на Неџла во серијата Кога лисјата паѓаат.

фото инстаграм/Фахрије Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close