Кафе муабет

Најубавите моменти за неа: Старлетата не може да ја сокрие насмевката- сподели фотографија со синот и ги растопи срцата на многумина!

Ана Кораќ ужива во мајчинството...

Поранешната учесничка на реалното шоу „Задруга“ старлетата Ана Корaќ се породи пред два месеци, а сега покажа колку ужива во улогата на мајка.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Атрактивната бринета на својот Инстаграм профил објави фотографија со наследникот кој го држи цврсто во прегратка а младата таа не можеше да ја сокрие насмевката.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Ана Кориќ неодамна проговори за мајчинството и призна дека на почетокот се плашела да не го повреди бебето, па потоа истакна дека нема ништо поубаво од детската насмевка.

фото инстаграм/Ана Кораќ

-Се плашев да не го повредам, да не ми падне, но брзо се ослободив и сега капењето ни е омилена забава. Имам сопруг која ми помага во се, има и баби, но се трудам максимално да ги завршам обврските кон мојот син. Да се ​​биде мајка е најубавото нешто на светот. Се остварив во улога на родител во вистински момент. Нема ништо поубаво од детска насмевка. Ништо не ми е тешко, напротив уживам во се. Некако ми лета времето и пребрзо расте, веќе е вистинско момче…

фото инстаграм/Ана Кораќ

По бременоста, старлетата многу брзо ја вратила својата линија, па раскажала како се снашла и која е нејзината тајна.

фото инстаграм/Ана Кораќ

– Јас сум вистински војник кога е во прашање физичкиот изглед. Се грижам затоа што внимавам што јадам, тренирам и спијам редовно. Штом бебето спие, јас одмарам. Тоа е тајната за да изгледате добро. Вообичаено за време на празниците си дозволувам да накачам некој килограм, но доаѓа убавото време и прошетката, а претпразничните килограми многу брзо ќе ги симнам- изјави таа за Информер.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close