Кафе муабет

Најубавата македонска водителка блесна во црвена тоалета и ги собра сите погледи: Вака треба да изгледа вистинска дама

Важи за жена со најубава насмевка...

Вера Meштеровиќ важи за една од најубавите водителки кај нас. Секое утро гледачите на Канал 5 телевизија имаат можност да се будат со нејзината прекрасна насмевка и да ја почувствуваат позитивната енергија која ја носи со себе оваа македонска убавица.

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

Оние кои не знаат, Вера беше првата мисица која ја претставуваше Република Македонија на официјалниот светски избор на убавина – Мис на светот кој таа година се одржуваше во Бангалор, Индија во далечната 1996 година, кога имаше само 17 години.

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

Иако поминаа 25 години од овој нејзин успех, Вера воопшто се нема променето. Што се однесува до физичкиот изглед таа сѐ уште може да се пофали со витка линија како во тинејџерските денови.
Вера беше една деценија во брак со фудбалерот Игор Кралевски.

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

Откако заплови во брачните води, својата кариера ја стави на пауза и целосно му се посвети на семејството.

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

Од бракот двојката ги има синот Андреј и ќерката Јована, додека фудбалерот од првиот брак во Хрватска зад себе го има и синот Теодор, кој живее со мајка му во Сплит.

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

Но тие по една деценија решија да се разделат, а Вера заплови во водителските води.

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

Вчера на социјалните мрежи познатата дизајнерка Елена Лука сподели фотографии од Вера Мештеровиќ кои се само доказ дека за неа времето како да застанало.

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

Облечена во елегантна црвена тоалета Вера претпразнично блесна и покажа како треба да изгледа една вистинска дама.

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

„Елена е една од најпрекрасните личности што ги познавам, а со ЕЛЕНА ЛУКА ги имам најубавите соработки кога се работи за теми од модниот свет. За сите убави случувања и големи настани секогаш се тука за мене и јас за нив. Се надевам дека како и досега, нашата успешна соработка ќе трае уште долго.“

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

„Конкретно оваа креација која што ја носам на себе за фотосесијата има една посебен гламур и навистина се чувствувам празнично во неа. Во дизајнот се вклучени доста детали, а истовремено е навистина женствен. Совршен за мене.“, напиша Вера во описот на фотографиите.

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

Во продолжение уште неколку елегантни изданија на Вера кои можат да ви послужат како идеја за празниците.

Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ
Фото Фејсбук/Вера Meштеровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close