Кафе муабет

Најпосакуванот турски актер доби ќерка – не може да ја сокрие среќата, плаче два дена!

Парот го има тригодишниот син Ефехан но сега  семејството стана побогато за уште еден член...

Познатиот турски актер Толгахан Саишман открива дека отсекогаш сонувал за кариера како фудбалер, но поради сиромаштијата уште како многу мал, морал да започне со работа. На крајот тој заврши како глумец и покрај забраната на неговиот татко, а ја освои титулата мистер на светот а стана мега популарен со серијата ‘Црн бисер.

фото инстаграм
фото инстаграм

‘Не запозна заеднички пријател во 2014 година, и штом ја видов, знаев дека ќе биде моја сопруга. Ме импресионираше на прв поглед. Се венчавме во хотел во Беверли Хилс, а церемонијата ја организираа роднини и триесетина пријатели. Пред да ја запознам, бев импулсивен и ќе се осмелам да кажам агресивен. Јас секогаш бурно реагирав во кавги и често кажував нешто што не го мислам. Алмеда ме смени, ме научи да бидам посмирен, да имам повеќе трпеливост и да размислувам пред да кажам тешки зборови “, изјави неодамна турскиот актер Толгахан Саишман, кому сопругата, на која и ги посвети овие убави зборови, му роди уште едно дете пред неколку дена.

фото инстаграм
фото инстаграм

Парот го има тригодишниот син Ефехан но сега  семејството стана побогато за уште еден член. Имено парот доби ќерка.

„Толгахан е пресреќен. Два дена не престана да плаче од среќа. Тој е многу емотивен и децата многу му значат. Тој многу се грижеше и за својата сопруга, но сè помина добро, а мама и бебето се чувствуваат одлично “, изјави извор близок до актерот.

фото инстаграм
фото инстаграм

Според турските медиуми, парот решил да ја именува својата ќерка Алина.

фото инстаграм

„Тие не избраа име долго време, згора на тоа и веднаш се согласија. Алина значи светлина и претставува независна жена со силна волја. Алина е слободна, расположена, амбициозна девојка. Сè што тие би сакале да биде нивната принцеза ’, додаде истиот извор.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Инаку, актерот стана миленик на публиката и го освои целиот регион глумејки во серијата „Црн бисер“, а многу дами му ја припишуваат титулата еден од најзгодните турски актери.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Јас пораснав во големо семејство на азискиот брег на Истанбул. Не сакав секогаш да бидам актер. Повеќето момчиња на моја возраст сонуваа да станат познати фудбалери, и така беше и во мојот случај. Иако не бев антиталент, сфатив дека сум далеку од најдобар и дека нема да имам завидна кариера како спортист. После пубертетот, се заинтересирав за глума, но татко ми се спротивстави. Почнав да работам многу млад и да давам придонес во семејниот буџет. Имав активно детство во кое рано се запознав со надворешниот свет “, рече 39-годишниот актер кој се пријавил во агенцијата за кастинг без знаење и одобрување на неговиот татко.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Таа одлука вроди со плод и во 1988 година влезе во актерската професија. Потоа го забележаа модни компании кои му предложија да се натпреварува на избор за убавина. Никогаш не сонував дека ќе учествувам на вакви избори, но во 2005 година решив да учествувам во Интернационалниот натпревар за убавина „Ханхент“, каде ме избраа за најубав маж на светот. Всушност, таа титула ме дефинираше во актерскиот свет. Одеднаш станав посакуван од сите страни ’, рече актерот кој, како што вели, денес е посреќен од кога било, а за тоа е одговорно неговото семејство.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close