Кафе муабет

Најмладиот Ѓоковиќ ја однесе својата девојка во Марбела! Водителката која го одзема здивот покажа со кого најмногу се забавува!

Парот ужива во љубовта...

Помладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе Ѓоковиќ, ужива во врска со атрактивната водителка Сашка Веселинов.

фото принтскрин/Ѓорѓе Ѓоковиќ

Парот наводно е во љубовна врска веќе десет месеци а новата година ја дочекаа во Марбела, Шпанија.

Водителката со своите следбеници на Инстаграм сподели слики од сончевата Марбела на кои позира со своето момче, а друштво им прави неговиот брат Марко.

фото принтскрин/Ѓорѓе Ѓоковиќ

Ѓорѓе и Сашка до сега ја држеа врската подалеку од очите на јавноста.

Братот на Новак и неговата девојка се запознале преку заеднички пријатели и живеат заедно веќе три месеци, во луксузна населба во Белград.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм 

Сашка, која работи како водителка на спортска телевизија, ја запозна пошироката јавност во 2017 година кога беше избрана за прва придружничка на натпреварот за Мис Ју.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Таа е многу активна на Инстаграм, каде ја следат повеќе од 20.000 луѓе, а секојдневно објавува свои фотографии, а следбениците ја опсипуваат со бројни комплименти.

Инаку точно две години не се знаеше ништо за емотивниот живот на најмладиот од тројцата браќа Ѓоковиќ.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Откако стави точка на четиригодишната врска, се беше интересно, но никој не успеа да открие дали некоја нова убавица го освоила неговото срце.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Но сега јасно е како Сашка успеала да го освои најмладиот Ѓоковиќ. Судејќи по физичкиот изглед не е ни чудно што Ѓорѓе паднал на неа.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Таа откри дека е во врска со него откако неодамна објави фотографија на својот профил на Инстаграм и напиша: љубовта е мојот одговор на сè!

фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close