MAMA

Најинтригантен хороскопски знак: Изгледа ладен, но тој всушност гледа 10 години пред своето време

И во двата случаи тие се манифестираат како интелектуалци кои сакаат да им помагаат на другите луѓе

Имагинацијата е нивна заштитена марка

Претставниците на овој знак се перцептивни, способни да ја согледаат ситуацијата од различни агли што ги прави луѓето кои најдобро ги решаваат проблемите.

Зборуваме за Водолија.

Водолијата остава двоен впечаток врз себе: од една страна изгледаат срамежливи и смирени, а од друга страна можат да бидат ексцентрични и енергични луѓе. И во двата случаи тие се манифестираат како интелектуалци кои сакаат да им помагаат на другите луѓе.

И покрај фактот дека Водолиите обожаваат да се „бањаат“ во туѓата енергија, тие често чувствуваат потреба да бидат тивки за да го обноват сопствениот енергетски биланс.Клучниот збор на овој знак е имагинацијата.

Луѓето родени во знакот на Водолија гледаат свет полн со можности, дури и кога не изгледа така. Тие го користат својот ум во сите ситуации секогаш кога ќе им се даде шанса да го сторат тоа. Во отсуство на ментална стимулација, на Водолијата и станува досадно.

Под влијание на Уран, која е нивна владејачка планета, Водолијата може да биде несовесна, брза, темпераментна и агресивна. Но, во исто време, Уран и дава на Водолијата визионерски талент, можност да гледа во иднината и да знае точно што ќе прави за пет до десет години.

Уран, исто така, им дава на претставниците на овие знаци моќ да направат големи трансформации брзо и лесно, затоа се познати како прогресивни мислители и големи хуманисти.

Проблематични делови од телото за Водолија се зглобовите, а астролозите советуваат да обрнат посебно внимание на крвотокот за време на животот.

Кога се во врска, тие ги ставаат партнерите на прво место и секогаш се искрени со него. Тие се одлични и во чувањето на тајните на некој друг, и секој близок до нив може да смета на нивната доверба, како и на помошта. Водолијата ќе стори сé што е во нејзина моќ за да им помогне на пријателите и семејството.

Исто така, не е тешко да разговараат и секогаш можете отворено да ги критикувате. Водолијата сака предизвици и не сака некој што само ќе им каже што сакаат да го слушнат.

Нивните партнери не мора да се плашат дека ќе се обидат да ги претворат во нешто што не е. Ако не ја сакаат личноста што е, жените од Водолија нема ни да се мачат со таква личност.

Имено, поради карактеристиките кои им се препишуваат на хороскопските знаци, може да се претпостави кои личности најтешко и најретко се заљубуваат. Според мислењето на астролошките експерти, на врвот на листата се наоѓаат Водолиите.

Водолиите се познати по заштитнички настроениот став, а личноста која првенствено ја штитат се самите тие. Тоа најчесто го прават бидејќи во минатото биле повредувани или пак некој нивен близок доживеал љубовен бродолом.

Освен што имаат заштитнички став, Водолиите се и многу самостојни личности кои така најдобро функционираат, па не сакаат да се впуштаат во врски, освен ако некој не го препознаат како своја сродна душа. Ако се заљубат Водолиите, знајте дека тоа е од дното на срцето и е многу искрено.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close