Новости

Најзгодната баба од Македонија – има 59 години и изгледа брутaaлно во koстим за капење!

Оливера е мајка на една наша позната дама

Тешко дека некој не би помислил дека оваа дама има толку години и дека не и е другарка на Миа, туку мајка.

Оливера Костова Дилиндарски пред неколку дена наполни 59 години и е мајка на познатата македонска инфлунесерка Миа Костова.

Од нејзините фотографии што ги објавува на социјалните мрежи кога не би знаеле никогаш не би погодиле колку години има оваа прекрасна жена, а сигурни сме дека и на многу други тоа не би им успеало.

Фото: Инстаграм/ Миа Костова
Фото: Инстаграм/ Оливера Дилиндарски

Таа е поранешна балерина коа и денес, на прагот на седмата деценија од животот, може да се пофали со тело како на дваесет годишна девојка на кое многу дами можат само да и завидуваат. Од нејзините фотографии можеме да видиме дека обожава мотори и сончање на плажа, а како изгледа погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Оливера Дилиндарски
Фото: Инстаграм/ Оливера Дилиндарски

Инаку, нејзината ќерка Миа Костова, поранешна водителка на Бекстејџ, пред некое време го прележа вирусот корона.

Фото: Инстаграм/ Миа Костова

Знаев дека короната ќе ја поминам без симптоми

Неодамна ја прашавме да ни открие кои симптоми ги имала и како ја поминала болеста, на што таа ни одговори:

„Чувството не е пријатно, но знаев дека ќе го поминам и дека нема да имам силни симптоми, сепак сум млада и барем до сега здрава. Не бев во некоја паника а и не се чувствував многу лошо за да се плашам“, ни одговори Миа и додаде дека првите два дена чувствувала нелагодност, болки во телото и максимална температура од 37.5, како и губење на чувство за мирис и вкус кое траело речиси 10 дена, и изнемоштеност и умор што трае можеби еден месец.

Во продолжение погледнете уште неколку фотки од Инстаграм профилот на Миа, но и од нејзината мајка Оливера…

Фото: Инстаграм/ Оливера Дилиндарски
Фото: Инстаграм/ Оливера Дилиндарски
Фото: Инстаграм/ Оливера Дилиндарски
Фото: Инстаграм/ Оливера Дилиндарски
Фото: Инстаграм/ Миа Костова
Фото: Инстаграм/ Миа Костова
Фото: Инстаграм/ Миа Костова
Фото: Инстаграм/ Миа Костова
Фото: Инстаграм/ Миа Костова
Фото: Инстаграм/ Миа Костова

.

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close