Новости

НАЈЖЕШКАТА СРПСКА ПЕЈАЧКА ЌЕ СЕ МАЖИ: Теодора Џехверовиќ спремна да стане мајка!

Пејачката и нејзиното момче сакаат да се реализираат како родители

Познатата српска пејачка и поранешна ријалити ѕвезда Теодора Џехверовиќ веќе подолго време е во врска со кошаркарот Нино Челебиќ.

Во медиумите често пати се зборуваше за нив, и за нивната љубов, па сега излегоа информации дека парот се подготвува за најважната улога во животот.

Мајка на пејачката, Гордана проговори за тоа, и откри дека љубовта на Теодора и Нино е многу силна, и  дека младата двојка го поминува секој слободен момент заедно.

– Убаво им е кога се заедно. Лудо се забавуваат и се сакаат. Нино е секогаш е кај Теодора бидејќи таа живее сама. Тој наскоро веројатно ќе се пресели кај неа и ќе живеат заедно. Како што стојат работите, ќерката најверојатно ќе оди по стапките на својата мајка, па ќе го донесе својот сопруг под нејзиниот покрив, како што направив јас со нејзиниот татко. Исто така, претпочитам да биде сама – рече таа за „Информер“ и додаде дека нејзината ќерка навистина се грижи за своето семејство.

– Теодора сака да стане мајка! Таа е девојка која се грижи за своето семејство – рече Гордана  и Џехверовиќ и откри дека се планира голема прослава во нивното семејство. Таа откри дека нејзината ќерка ќе го каже судбоносното Да, на згодниот кошаркар и дека свадбата е закажана за наредната година.

Теодора ги освои симпатиите на публиката уште во времето кога беше дел од релното шоу „Задруга“.

Младата пејачка на својот Инстаграм профил постојано објавува нови провокативни фотографии, а многумина велат дека таа е најжешката српска пејачка.

 

Теодора веќе неколку пати го промени имиџот и постојано ги изненадува фановите кои судејќи по коментарите под фотографиите кои ги споделува пејачката, навистина уживаат во глетката.

 

Неодамна во забавното шоу на пејачот и водител, Огњен Амиџиќ, Теодора откри дека подолг период живеела во страв, бидејќи три години била прогонувана од извесна Катерина Новичиќ од Чачак, која постојано ја следи и испраќала зак ани до пејачката.

„Веќе јавноста е запознаена дека постои личност која ме малтретира веќе три години, откако јас влегов во реалното шоу „Задруга“, па се’ до денес, изјави тогаш пејачката.

Пејачката на своето тело има и неколку тетоважи што ја прави уште попривлечна и ceкси за посилниот пол.

Во продолжение погледнете зошто социјалните мрежи “горат” кога згодната пејачка ќе сподели фотографија.

 

View this post on Instagram

 

posto se komentarisala moja AC/DC majica, ja sam odlucila da kupim i duks ?

A post shared by ᏆᎬᎾᎠᎾᏒᎪ (@teodoradzehverovic) on

View this post on Instagram

@opposite_shoes_and_bags ??

A post shared by ᏆᎬᎾᎠᎾᏒᎪ (@teodoradzehverovic) on

View this post on Instagram

?

A post shared by ᏆᎬᎾᎠᎾᏒᎪ (@teodoradzehverovic) on

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close