Кафе муабет

Направија тајна венчавка од бајките на Малдиви и не поканија никого: Еве какво изгледаше Јована Јоксимовиќ како невеста (ФОТО)

Јована три пати му кажа да на Жељко...

Венчавката на Јована и Жељко Јоксимовиќ се одржа пред нешто повеќе од десет години на Малдиви a оваа одлука на младенците беше голем шок за семејството и пријателите.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Свадбата на Јована и Жељко Јоксимовиќ се одржа на 20 јануари 2012 година на Малдиви, без гости, раскош и сведоци.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Белиот фустан, бидермаерот и згодниот младоженец сепак беа присутни па Јована го имаше својот ден од соништата.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Кога подоцна организираа црковна венчавка и венчавка во Србија, таа откри дека за неа тоа било само формалност и дека нивната официјална венчавка се одржала на Малдивите.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Тоа беше чиста формалност, бидејќи за нас венчавката е она што веќе го направивме на Малдивите – рече тогаш таа.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Жељко и Јована се забавувале три години пред да стапнат на лудиот камен. Љубовта беше голема, поради неа ставија точка на претходните врски. Меѓутоа, кога се вериле, следел период на криза. Тие се разделија, но набрзо сфатија дека не можат еден без друг.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Затоа се венчаа далеку од очите на јавноста, среќни, заљубени и посветени еден на друг. Но, знаеле дека свадбата во Србија не може да се пропушти, па ја организирале две години подоцна, кога веќе биле родители на синот на Коста.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Она што малкумина го знаат е дека свадбата на Јована и Жељко Јоксимовиќ не била единствената.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Имено, по враќањето во Србија, парот имал проблеми со признавањето на тој брак, па повторно се венчале пред кумовите во четири ѕида.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Така, Јована три пати му кажа судбоносно „да“ на Жељко, а судејќи дека и денес се вљубени како првиот ден, одлуката која три пати ја потврдила била најдобрата која ја донела во животот.

Фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Пред да бидат заедно Јована беше свршена со Александар Зеремски…

Јована и Жељко се во брак речиси 13 години, и тие двајца имаат три деца – синот Коста и ќерките Ана и Срна.

ФотоИнстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Врската помеѓу Јована и Жељко Јоксимовиќ, а потоа и хармоничниот брак, на самиот почеток беше проследена со злобни коментари и болни невистини, кои ги повредуваат не само нив, туку и нивните сакани.

фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Имено, парот само неколку месеци пред да се запознае, а потоа и да ја започнат романсата, ги прекина љубовните врски со тогашните партнери.

фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Јована беше во љубов со Александар Зеремски за кого беше свршена а Жељко беше во врска со водителката и поранешна манекенка Адријана Чортан.

фото архива

Во медиумите беше претставено дека тие се одлучиле на тој потег со намера да бидат заедно, но тие најостро демантираа. Според Јована, средбата по повод заедничкиот водителски ангажман за Евровизија одржана во Белград кај нив разбудила прво колегијална, а потоа пријателска врска, а дури подоцна во стомакот им проработиле пеперутки.

Фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Се зближивме многу и не се сеќавам како дојде до тоа пријателството да прерасне во нешто повеќе. Сè се разви брзо и самостојно, а можеби и тоа беше логична последица. На почетокот станавме многу добри пријатели, што беше чудно, бидејќи и двајцата не сме тип на луѓе кои лесно пуштаат нови луѓе во својот свет – изјавила новинарката.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Потоа додаде дека е тажна што таа и таткото на нејзините три деца во тоа време во медиумите биле претставени како грешници и прељубници.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Не знам зошто нè претставуваат така, бидејќи не гледам што е грев. Жељко нема никаква врска со мојот претходен емотивен живот и одлуката за раскинување. Не го оставив Саша да бидам со него и тоа е единствената вистина. Се разделивме на сосема нормален и пријателски начин зборувајќи за нашата врска која повеќе не беше како порано. Свршувачката ја раскинав 15 дена по запросувањето за врската да не оди понатаму во брак со сето незадоволство што беше присутно, многу поправедно беше да се прекине. Верувам дека нешто треба или да биде идеално или не. Многумина би продолжиле да го негуваат, но јас не ја замислував нашата иднина како таква – рече таа.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Иако ништо спектакуларно не се случи, новинарите го напишаа тоа што им падна на ум, бидејќи никој од нас не сакаше да излезе во јавноста и да ја каже вистината. Мојот изглед тогаш би бил сосема несоодветен, бидејќи ја преживеав Евровизија, раскинувањето, потоа бев сама извесно време… Бев преокупирана со моите животни проблеми – изјави сопругата на Жељко Јоксимовиќ.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Во љубовта и воопшто во животот не размислувам многу што ќе се случи утре. Додека е убаво, нека трае. Јас сум личност кој ужива во моментот. Нема тајни меѓу нас. Се смееме цело време. Во принцип, сакам позитивни луѓе, оние кои ме прават среќна и со кои нема тешки и нерешливи ситуации. Кога Жељко го нема на сцената, а јас не сум пред телевизиските камери, водиме сосема нормален и обичен живот – заврши Јована.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

За потсетување, пред да стапи во брак со Јована, миленикот на женската публика Жељко Јоксимовиќ беше оженет со Весна Јоксимовиќ, со која ја има ќерката Мина.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Тие се венчаа кога тој имаше 23 години, а пејачот побара од Српската православна црква да го поништи бракот пред околу 10-тина години, за да може да и вети вечна љубов на Јована пред Бога.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close