Кафе муабет

Многу ме боли што не се сеќавам на татко ми… Се појави една од ретките фотографии на Анастасија со нејзиниот татко Аркан, КРИЕ ГОЛЕМА ТАЈНА

И недостасува татковска фигура...

Таткото на Анастасија Ражнатовиќ сите овие години e во срцето на пејачката.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Жељко Ражнатовиќ Аркан, на помладата популација попознат како татко на Анастасија Ражнатовиќ, трагично почина две години по раѓањето на пејачката а таа загуба донесе празнина во нејзиното срце.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Додека растеше, на Таша многу ѝ недостигаше татковската фигура, а не крие дека и понатаму многу пати бидејќи освен една слика, нема многу спомени од времето поминато со својот покоен родител.

Со една слика и приказни од минатото кои можела да ги слушне од нејзината мајка, баба, дедо, тетка, пејачката секојдневно го оживува во мислите, но не можеше ни за момент да се сети на Аркан, безбедноста во неговите раце и топлината на бакнежот на нејзиниот татко, за жал, колку и да се трудела, не можела да го направи тоа, што и нанело голема неподнослива болка во срцето.


– Многу ме боли што не се сеќавам на татко ми. Вељко се сеќава на сцената како со татко му игра шах во куќата и тоа е се. Тато ми недостасуваше, како некое чувство на заштита, стабилност. Иако мајката беше столб, таткото го немаше, без разлика колку се трудеше да надомести за се. Кога бевме деца, татковците доаѓаа да ги земат децата после училиште, а нас не земаше возачот. Горда сум што сум негово дете и што беше тоа што беше и што толку многу ја сакаше и бранеше нашата земја и секогаш ќе бидам горда на тоа и ќе го сакам засекогаш – изјави претходно Анастасија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by cecina_armija_official (@cecina_armija_official)

Деновиве по порталите кружи фотографија на која таткото на Анастасија Ражнатовиќ позира со пејачката, сопругата и синот и може да забележиме колку биле среќни како семејство.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Пред извесно време Цеца зборуваше за досега непознати детали поврзани со бракот со нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Имено Цеца истакна дека од него научила многу, и посочи дека најважното од се што ја научил Аркан е тоа како да се однесува и да биде дама, бидејќи била многу млада кога го запознала.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Дали е вистина дека Аркан инсистираше да носите кратки здолништа и секогаш да бидете секси на сцената? – беше прашањето.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

– Вистината е. Ме обожаваше и ме научи на се. – рече Цеца.
– На кои други совети се сеќавате и ги применувате денес? – Следуваше друго прашање:
– Се сеќавам на сите негови совети, а ги имаше многу. Ме научи како да го држам телото, како да држам чаша … Бев многу млада кога го сретнав, мислам дека го испив целиот ум на овој свет, но исто така бев одличен ученик. Сакав да учам и слушам. Јас сум остварена жена, немам проблем со егото и суетата, така што можам да го кажам сето ова.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Кој повеќе личи на Аркан, Анастасија или Вељко?

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Го имаат најдоброто од него и од мене, а времето ќе покаже што кога ќе доминира. – рече Цеца за Ало.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close