Кафе муабет

Ми недостасуваш да ми кажеш дека се ќе биде во ред: Данијела Димитровска скршена од болка- поранешната на Огњен Амиџиќ сподели емотивна порака

Се разделија по десет години брак...

Разводот на манекенката Данијела Димитровска и Огњен Амиџиќ следуваше по десет години брак.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Познатиот водител и топ моделот оставија впечаток на еден од најскладните парови на јавната сцена, а својата десетгодишна бајка од која го добија синот Матија ја живееја без скандали.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Разводот на Данијела Димитровска и Огњен Амиџиќ никој не го предвидуваше, а одлуката да продолжат по сопствениот пат изненади многумина.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Поранешните сопружници не сакаа да зборуваат за медиумите за причините за нивната одлука, па нивните „Инстаграм“ профили се детално анализирани, се со цел да се открие еден детал кој барем нешто би открил во врска со нивната разделба.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Затоа сега објавата на Данијела Димитровска привлече големо внимание.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Дека по брачниот бродолом поминува низ многу тежок период, манекенката преку оваа социјална мрежа им соопшти на сите објавувајќи фотографија од нејзината драга пријателка која за жал повеќе не е меѓу живите.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Ми недостигаш… да ми кажеш да не се грижам и дека се ќе биде во ред – манекенката посвети трогателна порака на блиска личност, а нејзината објава растажи многумина.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Имајќи предвид дека поранешните сопружници останале во коректни односи за доброто на своето единствено дете, не е исклучено водителот  кој многумина го сакаат, да и биде рамо за плачење и поддршка на својата бивша жена.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Синот и е најголема утеха…

Синот на Данијела Димитровска и Огњен Амиџиќ тивко минува низ разводот на неговите познати родители.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Животот на Матија Амиџиќ се смени преку ноќ и е пред целосна промена.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Поради изборот на мама и тато да продолжат да живеат одвоено, тој во наредниот период ќе живее на две локации, двапати ќе слави родендени, празници, двапати ќе оди на одмор, а и покрај тоа што водителот и манекенката изјавија дека мирно се разделиле, заклучокот на многумина е дека момчето постојано ќе биде меѓу два огна.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Точно е дека Огњен и Данијела се трудат Матија да чувствува што помалку каква било промена, тоа е нивниот приоритет во овој момент. Тие многу разговараат со него, објаснувајќи му што всушност се случило, како и фактот дека самото присуство на момчето во животот на манекенката и водителот во овој момент е многу лековито.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Синот на Данијела Димитровска и Огњен Амиџиќ моментално е омилен извор на среќа и надеж за подобро утре на родителите.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Токму во него утеха најде сопственичката на модната агенција поради пропаѓањето на бракот, а колку ја исполнува нејзиниот миленик неодамна докажала објавувајќи нивна заедничка фотографија.
Истото го направил и Огњен, кој моментално бара нов имот за живеење.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Да потсетиме, Данијела и Огњен се запознале на снимањето на оригиналното шоу на Огњен во 2009 година.

фото архива

Тогаш и двајцата беа во брак, но следната година почнаа да се појавуваат заедно и да нагласуваат дека се во врска.

фото архива

– Јас и Данијела се запознавме во емисија и таа ми остави фантастичен впечаток. Не сум класичен романтичар на очекуваниот начин на цвеќе и појадок во кревет, но тоа го покажувам на мој начин. Секако, сакам да ја изненадам со подарок, но Даниела многу повеќе реагира на оние работи кои не се материјални – истакна еднаш Огњен.

фото инстаграм/Огњен Амиџиќ

Тие решија да се разделат по десет години брак. Двајцата излегоа со заедничко соопштение и истакнаа дека освен ова нема да даваат дополнителни изјави.

Фото Фејсбук/ Огњен Амиџиќ

– Сакаме да ве информираме дека решивме да се разделиме, а одлуката за развод ја донесовме заедно. Ќе останеме во пријателски односи заради интересите на нашиот син и во оваа прилика повеќе нема да се рекламираме и да даваме изјави. Нашиот развод не е по вина на трето лице, па нема простор за дополнителни шпекулации. Сакаме да им се заблагодариме на сите медиуми за досегашната соработка и да ве замолиме да ја почитувате одлуката да не се зборува на оваа тема – беше истакнато во соопштението.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close