Кафе муабет

Мирко Шијан објави преслатка фотографија од синот- на ова нема да останете рамнодушни!

Откако го доби наследникот, синот Зоран, Мирко Шијан ужива во улогата на родител...

Гордиот татко редовно се грижи за својот син, а тоа го покажува и на соцјалните мрежи.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Откако го доби наследникот, синот Зоран, Мирко Шијан ужива во улогата на родител.

Инаку вчера синот на пејачката Гоца Божиновска објави преслатка фотографија на својот Инстаграм профил и предизвина лавина од коментари.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Имено Мирко го облече својот син единец (засега првородениот) во бебешка облека.

Тој ја сподели фотографијата од малиот Зоран со фановите и во описот напиша:

– Господин на тато!

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Потсетуваме, Мирко го доби своето прво дете со Бојана Родиќ, сестрата на сопругата на Вељко Ражнатовиќ, и му го дадоа името по неговиот покоен татко.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Инаку ова не е прва фотографија на која Мирко покажува како се грижи за својот син. Тој и претходно објави фотографија на која го храни малиот Зоран и без сомнение тој е центарот на светот за родителите.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Сигурно е дека и Мирко и Бојана уживаат во родителството и дека им претстои прекрасно и незаборавно искуство.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Тие моментално живеат во родната куќа на Мирко во Сурчин а наскоро ќе добијат и куќа во Тител.
Имено родителите на Бојана, Даниела и Богдан Родиќ ќе им подарат плац на која ќе изградат куќа, а се ќе биде финансирано од нив.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан
Фото Инстаграм/Мирко Шијан
Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Соседите велат дека Родиќ веќе успеале да најдат место на кое ќе изградат куќа, но на Мирко не му се допаднало тоа место.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close