Кафе муабет

Милан Станковиќ во гej афера? Негови фотографии објавени на апликација за запознавање

Пејачот повторно во центарот на вниманието...

Милан Станковиќ последните неколку години живее далеку од очите на јавноста. Имено тој се посвети на религијата, црквата и молитвата и многумина веруваа дека пејачот е се поблиску до монашкиот живот.

фото инстаграм/Милан Станковиќ

Единствена колешка од естрадата со која се уште е во контакт е Весна Змијанац. Иако се пишуваше дека наводно Милан ја обновил врската со Рада Манојловиќ сепак од тоа нема ништо.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

Пејачот сега повторно се најде во центарот на вниманието поради гe.ј афера.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

Овој пат ни крив ни должен пејачот беше ставен на тапет.

фото инстаграм/Милан Станковиќ

Некој го злоупотребува неговиот идентитет

Имено, неговите фотографии се споделуваат на апликацијата Grindr, која е многу популарна меѓу хом.осексуалците. Оваа платформа е наменета за ЛГБТ лица и главно се користи за секојдневна комуникација.

фото принтскрин

Српски Курир објави преписка од која се гледа дека лицето кое се претставува како пејачот е заинтересирано за сек.с шема. Дел од разговорот пренесуваме во целост.

– Тогаш дај ми лик или пиши ми на Инстаграм – стои во пораката.

Момчето со кое разговарало лицето што се претставува како пејачот истакна дека не знаел за социјалната мрежа што ја користи.

фото принтскрин

– Од каде ми е твојот Инстаграм, баш ме интересира – праша.

Лицето кое на Гриндер се претставува како Станковиќ бил упорен:

– Дај ми линк, снеп, Инстаграм, брат, нешто – праша.

фото инстаграм/Милан Станковиќ

Лицето кое ја доставило преписката очигледно не било расположено за комуникација. Лицето кое се претставувало како пејачот му испратило неколку  фотографии и инсистирало на понатамошна комуникација.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

– Што е проблемот – праша.

Потоа дојде конкретно прашање:

– Дали си ти тој пејач – се интересираше соговорникот.

Сепак, тој не доби одговор:

– Дај тебе да те видам – ​​било се што било напишано во нивната комуникација.

фото инстаграм/Милан Станковиќ

Милан целосно посветен на духовниот живот

Не е тајна дека популарниот пејач Милан Станковиќ целосно му се посвети на духовниот живот. Како што пишува српскиот „Курир“, токму ваквиот начин на живот дополнително укажува на тоа дека некој го користи неговото име и фотографиите со кои лажно се преставува на споменатата апликација.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

Пејачот им помага на луѓето

Милан пред извесно време доби посебна задача од монасите од манастирот Хиландар па пејачот помага при подготовка на напиток, односно мелем наменет за болни од р-ак, пишуваат медиумите од соседството..

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

Милан престојува во Хиландар, каде активно помага во производството на мелем наменет за болните од ра-к, а тоа го потврди и теологот Милош Стојковиќ:

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

– Точно е дека Милан му помага на манастирот Хиландар. Доаѓа во манастирот и се пријавува да помогне нешто во манастирот поврзано со секојдневната работа во рамките на монашката општина Хиландар. Се сеќавам дека речиси како благослов монасите му дадоа послушание или задача да помогне во подготовката на лек. Тоа е лек против р-ак кој се прави и може да се купи на планината Света Гора- рече Стојковиќ.

фото инстаграм/Милан Станковиќ

Посветен на религијата, често ги посетува манастирите и престојува во нив. Свештениците ја препознале неговата добра волја и искреност и со благослов му дале одредени обврски.

фото инстаграм/Милан Станковиќ

– Крстен сум уште како бебе за да преживеам, а во мојот краток живот преживеав многу. Сите имаме аспирации, желби, планови, успеси, идеи. Господ ми даде големи дарови, а со тоа доаѓа и голем крст. Но, во лудилото на ова време, духовно слепи, глуви и неми, сите грешници, паднати по природа, сите ние неминовно сериозно пропуштаме и задоцнето чувствуваме дека без благослов Божји, нема живот, нема смисла. Тоа го потврдија сите кои сериозно го сфаќаат животот. Сите науки, филозофии, револуции, идеологии се ограничени од рамката на создаденото, без пристап до тајните на Создателот. Се на крајот завршува со Господ, бидејќи сè настана преку него – изјави Милан во една прилика.

фото инстаграм/Милан Станковиќ

.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close