Кафе муабет

Миа Борисављевиќ покажа како изгледа еден ден пред породувањето, „гopи“ Инстаграм!

Бремената Миа е повеќе од подготвена за доаѓањето на наследничката...

Познатата пејачка Миа Борисављевиќ брои ситно до раѓањето и со нетрпение го чека доаѓањето на другата ќерка.

фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ

Судејќи според нејзиниот последен пост на социјалните мрежи, бремената Миа е повеќе од подготвена за доаѓањето на наследничката, која ќе и донесе нова радост на нејзиниот дом.

фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ

Таа објави слики и покажа како изгледа ден пред породувањето:

фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ

Миа е омажена за нејзиниот колега Бојан Грујиќ и парот веќе ја има ќерката Ема.
Тие неодамна открија дека повторно очекуваат девојче

Таа претходно истакна дека сака да роди уште една ќерка, Грујиќ посакувал момче, а нивната ќерка е воздржана.

фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ

Пејачката откри дека закажано е породување со царски рез.

фото инстаграм/Миа Борисављевиќ

– Мојот термин е сабота, за само три дена. Не сум исплашена ниту возбудена, се чувствувам како да одам на забар. Ќе се породам со царски рез, докторот така одлучи. Не се прашувам тука јас многу многу. Бојан ќе ме однесе во болница, сепак, колку долго ќе може да остане таму, поради епидемијата, е прашање. Тој сигурно нема да присуствува на породувањето.

фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ

Бидејќи Миа и Бојан веќе имаат ќерка, тие не купуваа многу работи за наследничката.

фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ

– Сè е спремно. Веќе имавме многу работи но и купивме доста работи за бебето. Сега сè е многу порелаксирано од првиот пат, нема посебна еуфорија. Првиот пат, сепак, сè беше непознато и имаше многу поголеми подготовки отколку сега.

фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ
фото инстаграм/Миа Борисављевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close