Дом и семејство

“МЕ ОСУДУВААТ ЗАТОА ШТО СУМ ВО ВРСКА СО ДРУГАР НА МОЈОТ СИН”- Ние сме среќни, мајка му го избрка од дома, па сега живееме заедно!

Даун вели дека искрено се заљубила во Тахари...

Невработената мајка Даун и младиот Тахари се бакнаа за прв пат кога го однесе дома едно попладне, кога тој тогаш имаше 18 години.

фото фејсбук

Седум месеци подоцна тие започнаа врска и оттогаш се заедно. Нејзиниот син Калум е среќен за нив, но мајката на Тахари се згрози и го избрка од семејниот дом, пишува The Sun.

фото фејсбук

– Кога првпат го запознав Тахари, не можев да верувам дека 18-годишно момче ме привлекува.  За среќа, на крајот и јас му се допаднав нему и сега сме за заљубени и во емотивна врска. Многумина ја осудуваат нашата врска, но ние едноставно ги игнорираме “, рече Даун.

Калум и Тахари разговараа на Интернет три години, откако виртуелно се запознаа преку игрите на Xbox во јули 2014 година.

фото фејсбук

Даун, која во тоа време беше во брак, го запозна Тахари за прв пат кога го носеше Калум од нивниот дом во Глазгов до Вулверхемптон, Вест Мидс, за да игра видео игри со пријателите.

фото фејсбук

– Кога застанавме, го видов Тахари како стои на патеката. Тој беше висок, црн и убав. Влегов внатре и разговарав со неговата мајка додека момците горе играа видео игри. Разговаравме за тоа како со текот на годините постојано ги слушавме нашите синови како зборуваат едни за други и колку беше убаво што конечно се сретнавме – вели Даун.

Една недела подоцна, Даун повторно отишла по Калум.

– Откако момчињата се збогуваа, му реков на Тахари дека е повеќе од добредојден да го посети мојот син кога сака. Потоа ми го даде својот број и ми рече да му дадам на знаење дали сум таму некогаш “, рече Даун.

фото фејсбук

Набргу потоа, 15-годишниот брак на Даун со таткото на Калум заврши – и тие на крајот се разделија во јануари 2018 година.

Даун, Калум и нејзината ќерка Адисон (8) се преселиле од семејниот дом во Блантајр, Саут Ланкс.

Седум недели подоцна, кај нив дојде Тахари.

– Кога дојде во посета, јас бев возбудена што го видов. Го гледав цело време. Секој ден морав да си кажувам дека сум премногу стара за него и да престанам да бидам луда. Мислев дека тоа е само глупаво чувство “, вели Даун.

фото фејсбук

Една недела подоцна, Даун го однесе дома до Мидлендс.

– Додека зборувавме за нашите животи, немав претстава колку е зрел. Кога пристигнавме, тој одеднаш се наведна и ме бакна во автомобилот. Не можев да поверувам. Немав идеја дека ми се допаѓа. Бев пресреќна. Подоцна истата ноќ, тој ми испрати порака дека едвај чекал да ме бакне од моментот кога се запознавме – рече Даун.

После тоа, Даун и Тахари тајно разменувале пораки. Но, за шест дена, неговата мајка ги открила пораките и го избркала од дома.

фото фејсбук

– Моето срце е скршено. Немаше каде да живее, па му реков да дојде кај нас. Требаше да му кажам на мојот син што се случува, но бев исплашена. Таа вечер му реков на Калум дека Тахари и јас сме за заљубени и дека имаме чувства еден кон друг. Објаснив дека ако тој не прифати, ќе раскинеме веднаш затоа што никој од нас не сакаше да ја жртвува својата врска. Калум крена раменици и ми рече дека се согласува. Никогаш не сум почувствувала толкаво олеснување “, вели Даун.

Со благослов на Калум, Даун и Тахари се преселија заедно тој ден. Но, не долго после тоа, тие се соочија со повеќе критики.

– Кога и да ја држев за рака јавно, луѓето чудно ме гледаа. Потоа, еден ден го повреди зглобот и моравме да одиме во болница. Медицинската сестра рече „Сега ќе ја проверам раката на твојот син“. Се чувствував толку засрамена и и реков дека сум негова партнерка, а не мајка. Таа се извини и рече дека тоа е затоа што изгледам многу постаро. Некој од моето семејство дури се закани дека ќе повика полиција. И двајцата бевме згрозени. Тахари беше возрасен кога се запознавме, а не дете, рече Даун.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close