MAMA

Месечен хороскоп за септември 2020 година: ДОАЃА време на искушенија нема, спас за Јарецот!

Не реагирајте на мали провокации

Овен

На почетокот на месецот, ќе почувствувате голема наплив на енергија што ќе се рашири во втората третина од овој период. Сепак, нема да можете да го издржите брзото темпо, затоа малку ќе се откажете од активноста во третата недела од овој месец. Почетокот на втората недела е идеален за дружење со нови пријатели, затоа е најдобро да излезете и да се движите меѓу странците.

Не реагирајте на мали провокации, но одржувајте смиреност, љубовта отсекогаш била игра на нерви каде победникот е тој што изгледа најмирен. Кога станува збор за здравјето, ситуацијата дефинитивно се подобрува. Вие напредувате од ден на ден на секој начин и наскоро ќе се чувствувате подобро од кога било. Треба да се елиминираат некои негативни мисли од главата ако сакате да реагирате на вистински начин на проблеми и некои непредвидени ситуации кои не можете да ги спречите или запрете.

БИК

Премногу сонувате и вашите сегашни желби не се директно поврзани со реалноста. Имате некои цели кои во моментов се многу далеку од моменталната состојба, сметате дека сте најдобри и недостижни и реалноста е сосема спротивна. Ќе имате шанса да се спуштите на земјата по еден искрен разговор со колегите и претпоставениот. Не бидете површни и нечесни кон вашата сакана.

Промена на расположението ќе ве следи во текот на целиот месец, еден ден ќе се чувствувате добро и одморено, а следниот ден ќе бидете депресивни и тажни. Тоа е само таков период и нема да трае долго, затоа не грижи се. На крајот на месецот, ќе добиете желба да го редекорирате вашиот простор за живеење.

БЛИЗНАЦИ

Имате разбирање за сите, но немате за оние што се здодевни и кои упорно се обидуваат да стапат во контакт со вас. Потребно ви е време за да запознаете некого и да имате пријателски однос и навистина не верувате во пријателство помеѓу маж и жена. Сè помалку и помалку време за напредок на работа, ситуацијата е таква што претпоставените не ги разгледуваат вашите резултати и вашите деловни успеси, туку гледаат нивниот личен интерес и тоа е како треба да се однесувате кон другите, особено кога чесно зборувате со колегите.

Не обидувајте се премногу напорно за да постигнете успех, но обидете се да работите колку што е можно помалку, е. Конечно, дојде време да ги изгубиме вишокот килограми за кои долго време планирате да се ослободите. И покрај тоа што немате многу вишок, тоа ви пречи понекогаш кога гледате дека другите луѓе ја вратиле својата линија и воопшто не можете да го сторите тоа. Свесни сте дека без активност не е можно да изгубите поголема тежина, но не наоѓате доволно време да бидете активни како што треба.

РАК

Повеќе не можете да дозволите другите да прават сè за вас. Вие зависите едни од други целиот свој живот, секогаш пренесувате обврски и одговорности на пријателите и семејството, а вие само заповедате што треба да се направи. Ова повеќе не е фер затоа што е време да станеме зрела и одговорна личност која ги завршува сите работни и приватни задачи во текот на денот. Вие сте во состојба да го направите тоа, вие едноставно не сакате да трошите енергија.

Повторно, имате проблеми со непцата и забите, можно е дека некој нерв ви предизвикува проблем, а вие треба да го решите тоа што е можно поскоро, ако не сакате работите да се влошат. Отсекогаш сте имале проблеми со усната шуплина, сте чувствителни на тоа и, иако ве чека малку страв, знаете дека порано или подоцна мора да го решите овој здравствен проблем.

ЛАВ

Нема многу промени овој месец кога станува збор за деловни настани. Ова е токму она што ви одговара, вие не сакате да ја смените работата и позицијата, ви одговара да бидете таму каде што сте во моментот затоа што немате многу одговорности и работата е релативно лесна, така ќе останете таму сè додека не се појави нова систематизација. Не сте сигурни дали некогаш ќе можете да го простите тоа, а таквите односи обично имаат тешка и не многу пријатна иднина. Иако се обидувате да јадете здраво, понекогаш ви треба сладок и малку повеќе калоричен оброк, па сепак треба да проверите како вашето тело делува на таа нездрава храна. Ако има какви било отстапувања, ќе добиете совет од докторот за тоа што да направите и како да се грижите понатаму.

ДЕВИЦА

Сакате да започнете свој бизнис, но во моментот нема доволно финансиски средства за да влезете во целата приказна самостојно. Се обидувате да убедите неколку членови на вашето семејство и блиски пријатели да започнат деловна соработка со вас, но никој не го сака тоа. Ризикот не е голем, но во денешно време секој ризик, дури и најмалиот, е пречка за многу луѓе да се обидат да заработат дополнителни пари, има многу фактори кои можат да доведат до тоа работите да одат на погрешен пат.

Не постои начин да се најдете на иста бранова должина и тоа е причината за многу недоразбирања. Ако врската не напредува, а не сакате да ја завршите, треба да вложите многу труд и лични емоции, за работите да стигнат до претходно ниво. Иако никогаш повеќе не може да биде како почеток на врска, две лица можат да функционираат заедно само ако се согласат и се подготвени да направат многу компромиси.

ВАГА

Не ги сакате колегите кои озборуваат зад грб, но овој месец едноставно нема да имате време да се справите со нив. Веќе долго време слушате невистини што се шират за вас, но не знаете како да ги убедите сите ваши деловни соработници дека ова е лага за вас што ја става личност која сака да ве види надвор од дофатот. Убавото време и одличната комуникација со некој близок се две работи што треба да ги опуштите и да ги заборавите сите проблеми што ги имате и што ве окупираа во претходниот период.

Вие се обидувате да не се вознемирувате од сите приказни за вас и успевате само до вашиот партнер. Партнерот точно знае што да каже и што да прави за да ве натера да се чувствувате опуштено и опуштено, затоа токму секој слободен момент го поминувате со вашата сакана, подалеку од сите.

СКОРПИЈА

Тешкотиите на работа ве чекаат овој месец како што веќе очекувавте. Доколку не сте вработени, идеално време  да барате работа е средината на месецот кога ќе се отворат некои нови поглавја на пазарот на трудот и кога ќе има одредена состојба на пазарот. Вашиот јавен настап е одличен, имате добри начини за комуникација со деловните партнери и тоа досега не било проблем за вас. Ако сте слободни, ќе останете и тој месец, иако ќе има некои индикации за флертување кон средината на месецот.Сепак, тоа е само поминува авантура која нема светла иднина и зависи од вас како ќе се развива понатаму.

СТРЕЛЕЦ

Вие нема да бидете во можност да молчите засекогаш и да ги слушате најблиските пријатели што се клевети и знаете дека не сториле ништо лошо. Ќе имате многу дискусии на тема деловни настани и ќе излезете победнички од мнозинството, само треба да ги задржите аргументите и да ги користите само кога е потребно, не ги погодувајте вашите противници ниски, бидете достоинствени и фер како порано. Не ги откривајте тајните на вашите противници иако знаете многу за нив.

Искористете го убавото време додека трае неколку интересни физички активности на отворено, можете да изберете што сакате да направите, добри избори се дефинитивно трчање и брзо одење, а доколку сте авантуристички можете да посетите планина ако живеете во близина, а можеби дури и некои Планински дом. Нашата околина е убава и нуди многу активности на отворено, треба само да пронајдете слободно време и да уживате во нечија компанија.

ЈАРЕЦ

Иако почетокот на месецот започнува мирно, како и сите претходни денови, во втората недела ќе има некои турбулентни настани на работа каде што многу колеги ќе се жалат на некои промени на работното место. Вие генерално немате ништо против овие промени, но ќе покажете солидарност со нив како поддршка. Мора да најдете компромис за да ги усогласите вашите цели и да ги израдувате сите. Ако добро погледнете наоколу, можеби ќе разберете кој ви го прави ова, а може да имате и некои чувства кон таа личност.

Вашата финансиска состојба е многу лоша и нема подобрување ниту овој месец

ВОДОЛИЈА

Секогаш имате тема за која разговарате и секогаш имате интересни информации за споделување со другите. Сепак, тоа им пречи на некои луѓе, па бидете внимателни со кого пристапувате и со кого започнувате разговор. Иако многу луѓе што ги познавате долго време, некои внимаваат на вашата приватност и заради тоа ќе се ставите во незгодна позиција.

Чудно е што никогаш не сте нашле некои луѓе од спротивниот пол привлечни и, после само еден поглед, ја сметатете таа личност многу привлечна. Без разлика дали ви се допаднало таа личност потсвесно пред тоа или не, овој месец може да очекувате дека една личност од спротивниот пол ќе ви се допадне, иако можеби сте порано вознемирени. Се чувствувате подготвени за сите нови заложби пред вас, одморени сте и имате доволно сила да се справите со обврските и состаноците што ве чекаат овој месец. Здравјето е одлично.

РИБА

Има само еден живот и ако не го реализирате овој месец, никогаш нема. Иднината се движи кон вас со голема брзина и не знаете каде одите , мора да го пронајдете сопствениот пат и да се придржувате до него, и не смеете да се откажувате од своите цели дури и кога тие изгледаат далеку и недостижни. Кога наидувате на пречка, секогаш можете да сметате на помошта на пријателите и семејството кои се таму за да ве поддржат и да ви дадат совет. Немате доволно концентрација кога разговарате со некој близок и се чини дека е многу незрело. Ако треба да донесете одлука заедно за некоја многу важна работа што влијае на вашиот живот заедно, обидете се да го сторите тоа, не трошете драгоцено време за да нема проблеми подоцна.

Вие сте директни кога станува збор за вашите желби, тогаш се обидувате колку што е можно повеќе за да ги постигнете, но треба да биде исто кога станува збор за некои од целите на вашиот партнер, мора да бидете негова поддршка .

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close