Дом и семејство

МАЈКА ОДЛУЧИ ДА НЕ ЧИСТИ НЕКОЛКУ ДЕНА: Погледнете како изгледаше домот- кога изгуби надеж конечно се случи нешто убаво!

Оваа мајка истакна дека и е доволно од чистење и средување по дома...

Жената, која на Твитер се претставува како Мис Поткин, реши да види што ќе се случи ако престане со целодневното чистење, а резултатите беа спектакуларни.

фото твитер

Пред два дена, решив да престанам да мијам садови, да ги подготвувам сите оброци и доста ми е од чистење.

Од тогаш, се појави оваа толпа и во одреден момент ќе останеме без лажици, чаши и чинии – напиша таа на Твитер.

– Кој прв ќе трепне? Јас нема – таа беше експлицитна.

На третиот ден, Поткин открила дека нејзиното семејство ја искористело последната голема чинија и лажици, но никој не рече ни збор, па дури никој не ни помисли да ја допре машината за миење садови.

фото твитер

Сепак, подоцна тој ден таа ја доби својата прва битка – некој ја испразни корпата за отпадоци! За жал, напредокот траеше кратко, бидејќи нејзиниот партнер подоцна беше забележан како си прави чај со бебешка лажица.

фото твитер

Тогаш г-ѓа Поткин го сврте вниманието кон алиштата, споделувајќи слики од валканата облека што почна да се трупа во нејзиниот дом.

фото твитер

„Станува малку пост-апокалиптично“, напиша таа.

фото твитер

Забележа уште една работа:

– Последната ролна тоалетна хартија беше искористена синоќа во 19:04 часот. Не е заменета. Тој тоалет не е во функција сега кога ќе забележат дека нема хартија … Господ нека им помогне.

Таа почна да се сомнева дека целата надеж е изгубена кога откри дека на решетките сè уште стојат купишта празни шишиња од шампон.

Сепак, сè започна да се менува кога еден член на семејството почувствува колку е тешко да се измијат житарките што стојат во садовите неколку дена.

фото твитер

– Се случува! Конечно, некој започна да ја полни машината за миење садови – весело прокоментира таа.
Победата е слатка. Честитки, госпоѓо!

Izvor:
Noizz.rs

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close