MAMA

МАЈКА И ДОЗВОЛИ НА ЌЕРКА СИ ДА ЈА ФАРБА: Нема да верувате што направи девојчето- еве како изгледаше мајката на крајот!

Девојчето сериозно си ја сфати работата и ја офарба мајка си како вистински професионалец...

Дека врската помеѓу мајката и ќерката е нешто навистина посебно покажуваат овие неколку видеа кои ги воодушевија корисниците на Инстаграм.

фото инстаграм

Кога мама и нејзиното девојче ќе смислат интересна заедничка активност, забавата не застанува.

Така, една мајка и нејзината ќерка, кои веќе имаат околу 190.000 следбеници на Инстаграм, уште еднаш ги израдуваа своите обожаватели, покажувајќи како девојчето ја фарба мајка си.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy and Gracie (@aymie91)

Малото девојче ја прифати задачата дадена од нејзината мајка, да ја исфарба со боја на лаванда, и таа многу сериозно ја сфати таа задача.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy and Gracie (@aymie91)

Таа дури ја охрабруваше нејзината мајка, во текот на целиот процес, велејќи колку е убава.
Сепак, сигурни сме дека никој не ни очекуваше колку добро девојчето ќе ја заврши работата.

фото инстаграм

Како вистински професионалец, малата преслатка ќеркичка си ја разубаве мајка си а тоа може да се види и од видеата поставени на нивниот профил на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy and Gracie (@aymie91)

Се разбира, коментарите се редеа и сите беа воодушевени што мајката и дозволи на нејзината ќерка воопшто да и ја фарба косата.

фото инстаграм

Еве како изгледаше на крајот:

фото инстаграм

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close