Кафе муабет

МАЈКА ГО ФАТИ СИНОТ ПОД ТУШ СО НЕГОВАТА ДЕВОЈКА: Не искочи од бањата- од нејзиниот гест сите се изненадени!

Изреагирала мудро...

42 годишната американка Алана Стексон (42) од Денвер сподели со своите следбеници на Фејсбук интересна приказна од почетокот на годината, која стана хит на некои локални страници поради својата виралност.
Едно попладне, Алана се врати дома од патување во Хјустон каде замина заради работа претходниот ден. Никој не го очекуваше нејзиното рано враќање дома, барем не нејзиниот 19-годишен син Марк, пишува 9news.com

„Не го знаев моето име од замор. Сакав да направам сè за што дојдов во Хјустон што е можно побрзо, па го фатив летот порано од планираното. Дојдов дома желна за кревет и добар филм, пред се за туширање. И таму најдов хаос “, напиша Алана.

Таа вели дека уште пред да влезе во бањата, го помирисала  женскиот парфем во ходникот, па помислила дека кај Марк дошло некое девојче, иако тој не го практикувал тоа често порано.

Foto: Facebook printscreen/9News

„Бев убеденa дека тој ја донесе тој ден, но не и дека таа сè уште беше таму! Слушнав гужва во бањата и само се молев дека не е тоа што мислев. И двајцата беа под туш, Господ знае што правеа. Не сакав да размислувам за тоа. Само инстинктивно погледнав внатре и видов дека немаат ни пешкир. Отидов во собата, зедов голема, бела бањарка и ја оставив пред нивната врата. Тогаш Марк излезе и врескаше кога ме виде. Девојчето замрзна под тушот. Марк ги покри рацете по телото и се вцрви, а мене не ми беше пријатно. „Само му реков:„ Здраво, има бањарка за тебе “, напиша Алана на Фејсбук.

Таа очекувала потенцијална критика од нејзините придружници, додавајќи дека влегла внатре затоа што била секогаш средена и не сакала да го намократ подот околу куќата.

„За мене беше многу непријатно, секако уште повеќе за нив. Но, морав да се преправам дека сум авторитет, па отидов во кујната малку навредена и не излегов од таму правејќи вечера. Марк брзо ја испрати девојката дома и побегна кон собата. Ништо не рековме до следниот ден, а потоа наутро излезе надвор како ништо да не се случило. Дури во вечерните часови тој рече дека врската е сериозна и дека тој не е шарлатан ако мислам така. Го прегрнав и сè уште не разговаравме за тоа “, напиша Алана Стексон, пренесува 9 News.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close