Кафе муабет

Мајката на Ева Заева е вистинска домаќинка – погледнете како изгледа нејзиниот раскошен семеен дом

Куќа целосно украсена со цвеќиња

Куќа целата украсена со преубави цвеќи и мачки што ќе ве освојат на прв поглед

Славица Заева, сопруга на братот на премиерот Зоран Заев, Вице Заев, и мајка на Ева Заева, не ретко објавува фотографии на социјалните мрежи.

На некои од нив можеме да видиме како уживаво со своето семејство, но и дел од нејзиниот прекрасен дом. И таа како и нејзината ќерка Ева, многу пати има објавено фотографии од нивните преубави мачки што и прават друштво кога е сама, но Славица за разлика од својата популарна ќерка, често знае да објави на Инстаграм и дел од атмосферата од нејзиниот дом. Таа овој пат благодарение на социјалните мрежи ни откри како изгледаат цвеќињата со кои е украсен просторот во кој нејзиното семејство ги минува заедничките моменти.

Фото: Инстаграм/ Славица Заева

Имено, мајката на Ева неодамна ги воодушеви своите пријатели на социјалните мрежи кога во рамките на своите „Инстаграм приказни“ објави неколку прекрасни фотографии со кои покажа дека има преубави цвеќиња благодарение на кои нејзиниот топол дом изгледа како мало парче од рајот.

Некои од нив погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева

Инаку, Славица неодамна објави и една фотографија со која што ја честиташе годишнината на нивниот моден бренд кој го носи името на нејзината ќерка, „Eva Style“. Таа исто така на својот профил на Инстаграм не ретко знае да објави и фотографии на која се нејзините деца, но и со својот сопруг, Вице Заев.

Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева

Вице кој му е роден брат на премиерот Зоран Заев, во една пригода за него ќе изјави:

„Јас се гордеам што сум брат на Зоран Заев. Целото семејство е гордо на него. Секако дека и јас и семејството чувствуваме товар и одговорност, и тоа големи, токму поради тоа, како што велите вие, што е најмоќниот политичар во Македонија во едно време кое значи предизвик и шанса за државата.“

Фото: Инстаграм/ Славица Заева

„Прекрасно е чувството кое што го имам заради тоа што токму мојот брат е претседател на Владата на Република Македонија“.

Како изгледа Славица во друштво на својот сопруг, но и кога е со своите деца, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close