Кафе муабет

МАНЕКЕНКАТА КАТАРИНА ИВАНОВСКА ЈА ПОКАЖА СВОЈАТА МАЈКА – еве од кого ја наследила убавината

Манекенката ја покажа мајка си...

Манекенката Катарина Ивановска со право ја носи титулата за една од најубавите и најзгодни македонки.

        Фото/Принтскрин

Во последните неколку години јавноста будно ги следи сите случувања поврзани со нејзниото име.

Фото:Инстаграм/Перо Антиќ

Имено, Катарина се разведе од нејзиниот поранешен сопруг со кого има две дечиња – синчето Вања и помалата ќеркичка Кира која ја крсти по својот татко – поранешниот рекометен репрезентативец Кире Ивановски.

Фото:Инстаграм/Перо Антиќ

Истовремено Ивановска ја поврзуваа со нашиот познат кошаркар Перо Антиќ.

За нивната врска долго се шпекулираше во јавноста, се’ додека парот и официјално не почна да се појавува на јавни настани и манифестации.

Фото/Принтскрин

Имено, по подолго време криење од очите на јавноста, изминатиот период, парот веќе реши да не се крие и да излегува заедно во јавност.

Фото/Принтскрин

Заљубената двојка можевме да ја видиме заедно на изложба во Скопје, каде Катарина и Антиќ беа модно услогласени и со насмевки  на лицата уловени од објективот на Маја Јаневска Илиева.

Манекенката носеше црн фустан кој ја следи линијата на телото и паѓа слободно од коловите па надолу, во комбинација со црни сандали. Додека Антиќ пак се појави во сиви, класични панталони и црна ролка.

Фото/Принтскрин

Парот, неодамна продефилира и  на црвениот килим по повод македонската премиера на „Кајмак“, седмиот филм на реномираниот режисер Милчо Манчевски.

Фото/Принткскрин

Кошаркарот Антиќ во 2019-тата година се разведе од неговата сопруга, Ружица Максимовска после 13 години брак.

По повод предизвикот СетиСе на СОС Детско село, скоро сите јавни личности објавија свои фотографии од детството.

Фото:Инстаграм/Катарина Ивановска

Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија со нејзината мајка и напиша дека тоа е многу драг спомен за неа!

Фото/Принтскрин

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close