Кафе муабет

МАЛИОТ ЖЕЉКО ГО КАЖА ПРВИОТ ЗБОР: Еве кој е најсреќен- нема да верувате што кажа!

Жељко рече тато...

Внукот на Светлана Цеца Ражантовиќ, малиот наследник Жељко стана најважниот член на нивното семејство уште од неговото раѓање, а целото внимание е насочено кон него.

Имено, неговите родители, Вељко и Богдана, но и други членови на семејството редовно ги објавуваат најубавите моменти што ги поминуваат со него на нивните социјални мрежи.

Веjко сега објави видео на Инстаграм, со кое ги воодушеви оние што го следат. Се чини дек амалиот Жељко го изговори првиот збор.

Бидејќи нешто што го изговори звучеше како зборот „тато“, Вељко се прашуваше дали неговиот првенец го изговорил тој збор, и тој повтори по синот:

– тато?

Да потсетиме, Богдана и Вељко станаа родители на 3 јуни.

Неодамна, Ражнатовиќ зборуваше за семејните односи и истакна дека неговата тетка Лидија е исто толку важна како и неговата мајка.

– Имам две мајки: мојата биолошка Светлана и Лидија. Тие знаат сè за мене. Се случува да не се согласуваме за нешто, затоа се караме, но ние сме живи луѓе, тоа е нормално. Се расправам со сите, но тоа е нормално. Ние сме семејство, затоа имаме судир на мислења. Ова не се големи расправии за да не разговараме потоа, едноставно не се согласуваме на некои теми – рече тој.

Инаку малиот наследник го доби името по покојниот татко на Вељко, Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Уште неколку фотографии од преслаткиот Жељко…

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close