Кафе муабет

МАЖИТЕ ЛУДУВАА ПО ОВАА АКТЕРКА А СРЦЕТО И ГО ОСВОИ ЗДРАВКО ЧОЛИЌ- За неа ја напиша најубавата љубовна песна

И денес е голем шармер...

Здравко 18 години е во хармоничен брак со сопругата Александра, но многу познати дами лудуваа по него, а една од нив е актерка.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Пејачот за својата поранешна љубов – актерката Јасна Орнела Бери, ретко зборуваше во јавноста.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Двајцата се заљубиле еден во друг во Сараево, а деталите од нивната врска еднаш ги открила Јасна.

Фото Фејсбук/Јасна Орнела Бери

– Дел од моето срце секогаш ќе биде резервиран за него – изјави Јасна во една емисија.

Фото Фејсбук/Јасна Орнела Бери

– Се сретнавме за прв пат по војната во Белград, тоа беше многу трогателна средба која никогаш нема да ја заборавам. Тој е фасцинантна личност и успешно ја одржува својата харизма и денес. Пред се, тој е добар човек. Чола на неа и ја посвети песната „Noc mi te duguje“, која сам ја напиша.

Фото Фејсбук/Јасна Орнела Бери

– Не можам да кажам дека се забавувавме или бевме во врска. Тоа е посебен однос, кој продолжува и денес. Сè уште е љубов што не можете да ја помилувате и да ја држите за рака. Здравко секогаш ќе остане сечиј и ничиј – истакна Јасна.

Фото Фејсбук/Јасна Орнела Бери

Таа глумеше во филмовите „На пат“, „Грбавица“, „Нафака“, но и „Во земјата на крвта и медот“ во режија на Анџелина Џоли.

Фото Фејсбук/Јасна Орнела Бери

За него може да се каже дека е како виното, колку е постар толку е поубав.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Едноставно на некои луѓе годините не им можат ништо, па така Здравко на свои 70 години се уште е фраер по кој лудуваат жените.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Минатата година по повод роденденот на нејзиниот татко неговата ќерка Уна Чолиќ сподели во јавноста досега не видени фотографии.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Наследничката на Чолиќ покажа приватни слики, кои јавноста досега немаше можност да ги види, а на нив гледаме среќни семејни моменти.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

– Среќен роденден на најдобриот татко на светот! – напиша Уна во описот на фотографиите.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

– Те сакам повеќе од сè! – додаде таа.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Здравко Чолиќ, најголемата музичка ѕвезда во поранешна Југославија, роден е на 30. мај 1951 година во Сараево.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Својот прв настап го имал на натпреварувањето за пеење во 1967 година, а својата соло кариера ја започнал на крајот на 1967 година, со песната „Sinoć nisi bila tu”.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close