UncategorizedКафе муабет

Луѓето родени во овој хороскопски знак се совршени- проверете дали е тоа вашиот знак!

Ако кралот Соломон беше кралица, сигурно ќе беше Вага....

Една од заблудите, кога станува збор за родените во знакот на Вага – е нивната неодолива насмевка и шарм. Никогаш не заборавајте дека тие се апсолутно шармантни и насмеани со секого, и дека ако сакате нешто повеќе со нив, мора да дадете се од себе.

фото илустрација

Венера, божицата на љубовта, најмногу открива како овој знак им пристапува на врските, романтичните моменти и љубовта.

Вагите се знак со кој владее Венера, па жената Вага е во постојана потрага по хармонични врски. Во љубовта, Вагите бараат рамнотежа, совршена рамнотежа на умот и телото, партнер кој ќе ја опсипа со хартиени срца и свежо цвеќе.

фото илустрација

Таа ужива да биде сакана и ќе биде целосно посветена на својот избраник . Иако Вагите изгледаат смирени, тие можат да бидат многу бурни и романтични кога се опуштени. Жената Вага не игра игри. Таа е многу внинмателна а понекогаш и болно искрени. Значи, тука нема игри, бидејќи тоа не би било фер!

фото илустрација

Ако кралот Соломон беше кралица, сигурно ќе беше Вага. Жената Вага ја отелотворува правдата, правичноста и рамнотежата. Тие се исклучително друштвени и имаат дарба за комуникација. Тие се харизматични, волшебни и многу лесно можат да ги придобијат луѓето околу нив. Жената Вага отелотворува фантастична мешавина на рационална логика и испарливи емоции. Секогаш е отворена за здрав разум, логика и добронамерни совети за нејзините грешки, но само ако логично можете да и ги посочите.

фото илустрација

Жената Вага, остварува силна врска со својот партнер, бидејќи секогаш ќе ја гледа другата страна во расправиите. Нејзината рационалност и студена логика се совршено подготвени да го разгледаат проблемот од сите агли и секогаш да се ставаат во позиција на другите.

фото илустрација

Така, на другите може да им се чини дека се неодлучни, меѓутоа, тие само ги разгледуваат сите агли и можат да се стават себеси во сечија позиција. Потребен им е партнер кој ќе им дава совети и поддршка, а со тоа тие бараат хармонична и силна врска. Тие главно одговараат со Близнаци и Водолија.

фото илустрација

Мажот Вага е некој кој ја нашол тајната на совршената хармонија. Се заљубува многу лесно. Исто така, тој не сака игри и ако ви каже дека ќе ви се јави, тогаш можете да бидете сигурни дека телефонот ќе ѕвони.

фото илустрација

Типичен маж роден во знакот на Вага копнее за заведување. Тој е шармантен. Не можете да му одолеете. Сензуален и сентиментален љубовник. Очекувајте целосна романса, кревет со ливчиња од црвена роза, запалени миризливи свеќи низ целата соба. Мажот Вага се чувствува како целосна личност само кога е во врска и ќе даде се од себе за да потрае.

фото илустрација

Тој ја цени и негува стабилноста и рамнотежата на својот партнер. Непристрасен и искрен, мажот Вага секогаш ќе се труди да не ја повреди личноста која е со него. Тој ќе избегне конфликти на сите можни начини и ќе се стреми кон мир во својот живот. Тие се објективни, фер и секогаш способни да ги видат двете страни на расправијата, исто како и жената Вага.

фото илустрација

Целта на романтичниот маж Вага е да го задоволи својот партнер на секој начин. Оној што ќе ја препознае оваа негова доблест, сигурно ќе биде награден многу пати.

Најчесто се согласуваат со Близнаци, Водолија, Стрелец и Лав.

фото илустрација

Никогаш не ја изолирајте Вагата од општеството. Таа е еден од најсоцијалните хороскопски знаци, иако претпочитаат помали, поинтимни групи. Луѓето од овој знак се многу горди на своите учтиви и добри манири и уживаат да бидат со помала и избрана група пријатели.

фото илустрацја

Вагата не го дава срцето толку лесно, но штом ќе го даде некому, тогаш тоа е до крајот на животот. Тие се многу чувствителни и внимавајте да не ги повредите.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close