Дом и семејство

Луна сподели среќни вести- честитки од сите страни за неа и Марко!

Сака уште едно дете...

Луна Џогани неодамна стана мајка, а сега открива како се носи со новата улога и брачните води.

фото Инстаграм/Луна Џогани

И покрај непроспиените ноќи и бројните слатки маки кои ги носи мајчинството, Луна Џогани по неколку месеци од раѓањето на првата ќерка Мија веќе размислува да има уште едно бебе.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Младата Луна смета дека не била напорна трудница и дека поради тоа би сакала повторно да биде бремена.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Луна ужива во бракот со Марко Миљковиќ а би се рекло дека конечно го најде својот мир и среќа кои не ги крие, и често со своите следбеници на социјалните мрежи споделува делови од нејзиниот приватен животот.

фото Инстаграм/Луна Џогани

– Мајчинството е најлесната и најтешката работа истовремено, нема ништо поубаво, нема подобра титула и подобар период од животот – изјави Џогани за Гранд онлајн и откри дека не е се така лесно и одлично како што некои жени го претставуваат мајчинството.

фото Инстаграм/Луна Џогани

-Може да биде многу тешко, но е нормално. Уживам во сето тоа и мислам дека навистина добро поминав со оглед на тоа што немам бебиситерки или некоја посебна помош, освен семејството. Одлично поминав, задоволна сум и навистина го давам својот максимум – истакна Луна.

фото Инстаграм/Луна Џогани

– Се консултирам со мајка ми бидејќи има големо искуство и може да ми го даде најдобриот совет. Она што посебно го добив како совет од мајка ми, а сега го применувам и на ќерка ми е да и давам многу љубов, нежност и трпение. Тоа е најдобриот совет, најважно е да порасне во семејство каде што е многу сакана – искрена е пејачката.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Марко во една прилика откри и како се снаоѓа во улога на татко…

фото Инстаграм/Луна Џогани

– Ќерка ми е супер, првите два месеци постојано се будеше. Бевме подготвени за тоа. По два месеци почна нормално да спие. Се си доаѓа на свое, Миа цело време се смее. Таа е многу позитивно и задоволно бебе- вели Марко и на крајот открива дека Луна и тој едвај чекаат уште деца:

фото Инстаграм/Луна Џогани

– Планираме проширување на семејството. Сакам Луна да одмори од породувањето, но разликата меѓу децата да биде што е можно помала за да можат заедно да одат во градинка и да се дружат. Работиме на различни проекти, се трудиме. Размислуваме за се што е големо – заклучи Марко Миљковиќ за „Блиц“.

фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close