Кафе муабет

Луна пресреќна: По загубаата на бебето сподели убави вести- фановите и честитаат

Нејзиното кученце прослави роденден...

Победничката на реалното шоу Задруга, Луна Џогани не престанува да привлекува внимание каде и да се појави.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Секоја нејзина објава на социјалните мрежи привлекува многу коментари и реакции.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Таа неодамна се соочи со многу тешка ситуација, го загуби бебето кое го очекуваше со сопругот Марко Миљковиќ во третиот месец од бременоста.

фото инстаграм/Луна Џогани

Иако преживеала бројни бродоломи, нејзиниот верен Померанец, Лола била секогаш покрај неа. Таа неодамна го прослави седмиот роденден а Луна и го честиташе роденденот со низа објави на Инстаграм.

фото инстаграм/Луна Џогани

Таа и се заблагодари што ја чекала цели три години додека била во реалното шоу „Задруга“.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Ти си најверното куче на светот! Ти чекаше три години да се вратам и секогаш беше несебично покрај мене. Ти не си куче, ти си мојата душа, среќа, поддршка и љубов! Моја пријателка – напиша Џогани.

фото инстаграм/Луна Џогани

Лола очигледно е миленичка на целото семејство, а во едно видео можевме да го видиме и Марко како го баша кученцето.

фото инстаграм/Луна Џогани

Луна објави и серија слики и клипови од нејзината ќерка Миа со своето сакано куче, додавајќи дека и Миа е среќна што расте со такво куче. Луна толку многу ја сака Лола што дури и ја нарече ќерка.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Ќерко моја, нема да пишувам многу, со зборови сигурно не можам да опишам колку те сакам и што си ти за мене – објави Луна.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Среќен седми роденден. Најдобро куче Лола – додаде Луна.

фото инстаграм/Луна Џогани

Да потсетиме пред повеќе од еден месец Луна објави дека го изгубила второто бебе.

фото инстаграм/Луна Џогани

Со оглед на тоа дека никогаш досега не била во ваква ситуација, советите на психологот многу и помогнале.

фото инстаграм/Луна Џогани

Нејзина блиска пријателка и препорачала да посети психолог, па Луна која е во очајна состојба, го послушала секој совет. Среќната вест ја споделија со следбениците веднаш штом дознаа дека ќе станат родители по втор пат, но тажната вест ја соопштија дури кога Џогани беше подготвена за тоа.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Спонтаниот абортус е болна состојба за секоја жена, без разлика дали веќе има дете или не. Ова за жал често се случува, а Луна почувствува голема тага. За да се вратат емоциите во нормала, обично е потребно повеќе време отколку што е потребно за физичко заздравување на раната, затоа и семејството на Луна е со неа, но и таа не го одбила советувањето од психолог – изјави за српски Курир нејзин близок пријател.

фото инстаграм/Луна Џогани

Луна се консултираше со експерт и јавно проговори за тешкиот период.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Оваа бременост ја загубивме по 12 недели. Дознавме неколку дена претходно, не сакавме веднаш да разговараме, нека помине малку. Така требаше да биде, помина некој вирус низ мене, така рече докторот, фетусот беше многу мал, жените што го поминале тоа знаат. Што и да се случи со мајката влијае на плодот, не бев добро, не знаев дека сум бремена кога отидов во Америка. Срцето престана да чука, фала богу, добро е што беше рано, пред да се формира – истакна таа.

фото инстаграм/Луна Џогани

Луна и нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ ја објавија тажната вест на нивниот канал на Јутјуб.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

„Сé и сешто направивме во 2021 година, но 2022 дојде да ни противречи, да ни каже дека ништо не е идеално“, изјави Миљковиќ.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Можеби требаше да молчиме. Кога Господ повторно ќе не погледне, ќе објавиме следниот пат, но само кога ќе бидеме сигурни дека се е во ред – рече Марко.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close