Кафе муабет

Лила направи хаос на социјалните мрежи: Водителката јавна магаре- со оваа објава ги насмеа сите (ФОТО)

Ужива во Јордан...

Нашата позната водителка Лила, моментално ужива во Јордан од каде секојдневно споделува интересни фотографии и видеа, а фановите уживаат во глетката.

фото инстаграм/Лила Филиповска

Водителката максимално ужива во Јордан кој е познат по прекрасните археолошки градби.

фото инстаграм/Лила Филиповска

Лила го посети изгубениот град Петра од каде беше воодушевена, беше и на прошетна во пустината на месечината Вади Рум а особено внимание предизвика кога се крстеше во реката Јордан каде беше крстен Исус.

фото инстаграм/Лила Филиповска

„Како вистинска христијанка и верник.., овој чин е она што сакав одамна да го направам и во моментов не постои посреќен човек од мене“, напиша Лила…

фото инстаграм/Лила Филиповска

Таа беше на местото на кое што според Библијата Јован Крстител го крстел Исус, а потоа влезе во реката и го направи светиот чин.

фото инстаграм/Лила Филиповска
фото инстаграм/Лила Филиповска
фото инстаграм/Лила Филиповска
фото инстаграм/Лила Филиповска

Ја посети и земја на бедуините , мртвото море,, туристичката летна атракција Акаба и на своите фанови им ја долови атмосферата па дознаа се што ги интересираше за оваа туристичка атракција.

фото инстаграм/Лила Филиповска

Вчера Лила сподели видео од “Долината на месечината”, пустината Вади Рум местото каде што живеат Бедуините, недовршената арапска бајка а посочи дека за неа тоа било незаборавно искуство.

фото инстаграм/Лила Филиповска
фото инстаграм/Лила Филиповска

Имено Лила се качи на магаре па ги насмеа сите на социјалните мрежи со описот на видеото.

фото инстаграм/Лила Филиповска

-Она кога ќе се паднеш од коњ на магаре- напиша водителката.

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Помина тешка година

Неодамна естрадниот магазин Бекстејџ прослави 15 години постоење. По тој повод организираше голема забава на која присуствуваа многу јавни личности и ѕвезди од македонската естрадна сцена.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Бекстејџ по повод 15-тиот роденден додели и’ награди за македонските јавни личности во неколку категории.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Телевизиската водителка Лила Филиповска доби награда за трајни вредности – за Водител на годината.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Таа на своите социјални мрежи се заблагодари на Бекстејџ за сите години поддршка и за оваа значајна награда.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

,,Лесно е да го држиш кормилото кога е морето мирно… поминав низ многу бури сите овие години, ги преживеав и сега сум посилна. Моето мирно море само нека потрае како и моите трајни вредности ‘’ – напиша Лила на својот Инстаграм профил.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Имено водителката и инфлуенсерка која е инспирација за многу жени и девојки, неодамна го прослави својот роденден, а на нејзината прослава присуствуваа бројни познати личности.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

По тој повод Лила носеше бел необичен фустан кој имаше посебно значење за неа.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

-Вечерва облеков фустан во бела боја… вечерва го славам животот, љубовта и мојот роденден. Оставам зад себе една тешка, претешка година која ме научи да го славам секој ден како да е роденден , да го почитувам секој момент и да бирам пријатели кои за мене би го направиле она што и јас за нив ! Научив дека секој ден е борба и дека со добра мисла секој проблем е решлив. Овој ден е мој ден…овој ден е мојот роденден напиша Лила тогаш а потоа се надоврза…

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

-Што не боли-тоа не е живот, што не поминува тоа не е среќа. Синоќа имав една прекрасна вечер, вечер за паметење ! Имам многу за кажување ама ќе бидам кратка… благодарам на сите што ми пружија рака, љубов и поддршка. Што дојдоа и ми ја разубавеа вечерта, напиша познатата водителка на социјалните мрежи заблагодарувајќи им се на своите пријатели.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
фото инстаграм/Лила Филиповска
фото инстаграм/Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close