Кафе муабет

Лидија Вукичевиќ ГИ ЗАПАЛИ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Позираше во краток фустан- фановите воодушевени од оваа глетка (ФОТО)

Важи за една од најатрактивните во регионот...

Актерката Лидија Вукиќевиќ веќе е на прагот на седмата деценија но со својот изглед не престанува да ја воодушевува јавноста.

фото инстаграм/Лидија Вукиќевиќ

Атрактивната актерка на Инстаграм објави нова фотографија од својот дом и со тоа предизвика лавина коментари.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Лидија е фотографирана покрај каминот во провокативно издание, во краток фустан, истакнувајќи ги затегнатите нозе.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Нејзините придружници останаа без зборови кога ја видоа сликата на актерката, а коментарите за нејзиниот изглед постојано се редеа.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

„Прекрасна, убава си, посебна си, па, тие нозе горат“, се само дел од комплиментите кои Лидија ги доби на сметка на нејзиниот фантастичен изглед.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Лидија постојано добива комплименти поради својата витка фигура, а во една прилика призна дека единствената торта на која не може да одолее е – кох! Таа целосно ги елиминираше сите други слатки, а како што еднаш рече за „Glory“, со задоволство ги користи сите варијанти на мешавината на мед и цимет. Во нејзината диета нема место за глутен и месо, но најмногу се базира на здрава храна.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Иако важи за една од најубавите и најатрактивни актерки на овие простори сепак многу малку се знае за приватниот и емотивниот живот на Лидија Вукичевиќ.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

– Тие сè уште ја кријат својата љубов од јавноста, но бидејќи имаат меѓусебни пријатели, сите веќе се сомневаат дека нешто се случува меѓу нив, истакна тогаш добро упатен извор.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

На големо изненадување на многумина, откако во медумите почна да се шушка дека има момче, актерката потврди и откри дека е во врска со сликар од Италија, кој е десет години помлад и за кого вели дека донел нови убави моменти во нејзиниот живот бидејќи е сличен на неа а тоа и недостасувало.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

– Се гледаме повремено. Сакам љубов на далечина, никогаш не можe да ви биде досадно, секогаш ви е убаво, се сакаме еден со друг и секој пат кога ќе се видиме како да е прв. Кога сте постојано заедно, многу работи излегуваат на површина. Навиката ја убива љубовта. Кога мојот партнер ќе ми стане како брат, време е да заминам. Бидејќи и двајцата сме уметници, многу добро се разбираме. Не размислувам за преселба во Италија, јас сум типична жена за ова поднебје. Живеев со години во Холандија и Турција и сфатив дека најмногу ја сакам Србија, дека овде најмногу ми се допаѓа. Можам да патувам, но секогаш се враќам затоа што тука се чувствувам најдобро – рече таа за Glory.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

– Мојот помлад партнер ми донесе нова радост. Ми требаше некој како мене, не верувам во привлекување на спротивности. Не треба да се смирувам, туку партнерот да ме следи на мојата бранова должина. Кој ќе се обиде да ме спушти на земја, завршува спуштен, многу пониско од мене – рече актерката и додаде:

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

– Јас сум класична емотивна личност, но со емоциите мора да се управува добро. Се обидувам да не се предадам на секого и неодамна сфатив дека многумина ме гледаат како социјална институција, затоа што можам да слушам, емпатична сум и апсорбирам како сунѓер, што на крајот негативно влијае на мене. Одлучив да направам избор за тоа кога треба да го правам тоа – изјави таа за „Стори“.

фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close