Кафе муабет

Летниот одмор беше само маска: Поради него убавата Хурем остана во Црна Гора

Позираше за насловната страница на турското издание на магазинот „Вог“...

Популарната турска актерка Мерјем Узерли, најпозната по улогата на султана Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, неодамна го посети Которскиот залив, едно од најлуксузните одморалишта на Јадранот.

фото инстаграм/Мерјем Узерли

Фотографиите што ги објави на својот Инстаграм профил „предизвикаа големо внимание во јавноста низ целиот регион.

фото инстаграм/Мерјем Узерли

Бројните шпекулации за тоа дали таа снима нова серија во Црна Гора или само што дошла на одмор со семејството ги разреши најновата насловна страница на турското издание на магазинот „Вог“, на која се појавува убавата Мерјем.

фото инстаграм/Мерјем Узерли
фото инстаграм/Мерјем Узерли
фото инстаграм/Мерјем Узерли
фото инстаграм/Мерјем Узерли
фото инстаграм/Мерјем Узерли

Позирајќи пред објективот на познатиот моден фотограф Мустафа Нурдогду, популарната Хурем одлично го долови шармот, мирот и софистицираноста на прекрасното одморалиште.

фото инстаграм/Мерјем Узерли
фото инстаграм/Мерјем Узерли
фото инстаграм/Мерјем Узерли

Откако ја освои публиката со улогата на Хурем, со големо внимание се следи секое нејзино движење, па затоа неодамнешните фотографии кои актерката ги објави на својот Инстаграм профил загрижија многумина.

фото инстаграм/ Мерјем Узерли

Имено, актерката која со својата неверојатна убавина ги маѓепса припадниците на посилниот пол откако по вторпат ја исполни улогата на мајка, таа даде се од себе за што поскоро да ја доведе својата линија до совршенство. Не само што успеала, туку, според мислењето на одреден дел од публиката, претерала.

фото инстаграм/Мерјем Узерли

За потсетување, светските медиуми своевремено објавија за нејзината наводна борба со депресијата поради која ослабе и размислувала да се откаже од улогата што ја прослави. Тогаш се зборуваше и дека таа престојувала на клиника во Германија, а во тој период не се јавувала на никого.

фото инстаграм/Мерјем Узерли

– Болна сум, не можам повеќе да издржам. Не можам да издржам во Турција. Се враќам во Берлин – изјавила славната актерка наводно за време на снимањето на серијата.

фото инстаграм/ Мерјем Узерли

Гостувајќи на една емсиија на „Јутјуб“, продуцентот Римур Савдиќ рекол дека германската актерка со турско потекло имала психички проблем, што во психологијата е како синдром на немање на енергија.

фото инстаграм/ Мерјем Узерли

По неговите зборови таа повеќе не можела да го издржи огромниот притисок и едноставно заминала.

фото инстаграм/ Мерјем Узерли

Станува збор за сериозно ментален и физички проблем кој почнува наизглед без значајни симптоми како што е губиток на ентузијазам и енергија, замор, неодредени болки, а потоа се претвара во хроничен стрес пропратен со несоница, главоболка, висок притисок, пад на имунитет, пореметување на концентрацијата, депресијата, напади на паника…

фото инстаграм/Мерјем Узерли

Снимањето на серијата траело по цел ден, што бара војничка дисциплина и голема самоконтрола.
Меѓутоа, Меријем повеќе не можела да го издржи притисокот и одлучила да замине од проектото, а се се одразило на нејизниот љубовен живот.

фото инстаграм/ Мерјем Узерли

Актерката се раздели од вереникот додека беше бремена, а дури и се пишувало дека сакала да си го одз-еме животот.

фото инстаграм/Мерјем Узерли

Сепак, изгледа дека нејзината психичка состојба е добра, а актерката денес живее во Берлин со своите две деца и партнерот кој го крие далеку од јавноста.

фото инстаграм/ Мерјем Узерли

Отвори слаткара каде го поминува поголемиот дел од своето време.

фото инстаграм

Постојано објавува фотографии како ужива во својот мирен и хармоничен семеен живот.

фото инстаграм/ Мерјем Узерли

Актерката постојано говори дека е благословена бидејќи шест години од раѓањето на првата ќерка Лата повторно и се случи чудо:

фото инстаграм/Мерјем Узерли

– За време на бременоста секој ден се молев се да помине добро и бебето да биде здраво.

фото инстаграм/Мерјем Узерли

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close