Кафе муабет

Лепа Лукиќ открива детали за пријателството со Боки 13: И признал се, со неа се слушал од затвор- еве што и кажал

Тие се спријателија во Големиот брат...

Кралицата на народната музика неодамна реши да прозбори јавно и откри детали од својот живот.

фото Фејсбук/Лепа Лукиќ

Лепа Лукиќ неодамна откри дека се уште ужива во животот. Пензијата ја троши на гардероба, а нагласила дека како мала била желна за се, па сега не сака да штеди.

фото Фејсбук/Лепа Лукиќ

– Најмногу трошам на гардероба. Потекнував од сиромашно семејство и бев желна за се. Десет дена одам на турнеја во Германија, трошам се на гардероба, се качувам во авион и потоа се каам – откри пејачката.

фото Фејсбук/Лепа Лукиќ

Верува дека нема да има реприза на својот живот и затоа живее максимално бидејќи не планира да купува недвижнини зошто како што вели сигурно нема да ги понесе со себе во следниот живот.

фото Фејсбук/Лепа Лукиќ

– Што е паметно во животот? Имаш еден живот. Паметно е да имаш пари за да не шкрипи во животот. Мора да живеете затоа што парите се за трошење. Не сум за ставање пари во сламена кеса. Јас немам два животи, па да кажам: кога ќе ум-рам, ќе има реприза на животот. Немам деца, ниту имам внуци со кои можам да се забавувам. Трошам пари, но имам многу пари за трошење. Не сум доволно луда да трошам се и да немам од што да живеам. Имам четворособен стан од 100 квадрати, со тераса од околу 150 квадрати. Што ми треба повеќе? – рече Лепа за српски Курир а потоа додаде:

фото Фејсбук/Лепа Лукиќ

-Имам жена која секој месец доаѓа да работи во мојот стан, ги работи само потешките работи, за другото јас сум одговорна, бидејќи сакам да бидам подвижна и да работам во мојот стан. Неможам да не се движам. Имам се што сака моето срце. Да се ​​биде паметен и да се инвестира во нешто. Кога ќе ги затворам очите, каде ќе оди сето тоа? Имам внуци од братучед ми, живеам за нив. Колку си давам себеси, толку им давам и на нив. Успевам да го издржувам моето потесно семејство. Го финансирав ресторанот на мојот братучед, кој тој го водеше со своите деца. Сите добија работа, имаат добри работни места.

фото Фејсбук/Лепа Лукиќ

– Имам три пензии. Едната е национална, бидејќи добив статус на истакнат уметник. Од друга страна имам српска пензија која ја добив за 35 години стаж и 55 години живот. Не се пријавив за пензија во Канада. Таму се омажив, и на сето тоа добив пензија. Мојот сопруг почина пред три години, но јас не му ја земав пензијата, туку добив пензија поради тоа што имам канадски пасош. Со тој брак добив и пензија. Не сум луда да ја фрлам ако дојде. Покрај тоа, имам постојани настапи. Додека пеам, жива сум и го работам тоа што го сакам – вели кралицата на народната музика, на која се уште и се додворуваат мажи.

фото Фејсбук/Лепа Лукиќ

Таа веќе девет години има мачка за која е многу приврзана. Често е тепана од „мојата ќерка“, а нејзиното маче се однесува како човек.

фото инстаграм/Лепа Лукиќ

– Сакам животни. Ја сакам мојата мачка, ја имам девет години. Секогаш и викам „ќерко“, „кукло моја“… Маца се однесува како човек. Од друга страна, имам кукла Милица која има почесно место во мојата соба. Таа ја чувам до ден денес а ја имам од реалното шоу „Големиот брат“. Маца станува љубоморна кога ја земам куклата. Не сакам да живеам од спомени, но Милица ми беше ранаво „Големиот брат“, рече Лепа.

фото инстаграм/Лепа Лукиќ

Таа во една прилика откри и дека со Боки 13 е во добри односи и дека се слушале од затвор.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

– Одржувам контакт со Боки 13. Цело време тој додека беше во затвор, бев во контакт со мајка му, се јавував и прашав како е, дали му треба нешто и како можам да му помогнам. Кога беше пуштен на домашно лекување, веднаш ми се јави. Ми кажа дека е надвор. Ние сме пријатели со години.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

-Секогаш беше добар со мене, а тоа што го правел не е моја работа. Бев многу среќен кога го слушнав. Ми кажа дека сега е во добра здравствена состојба, таму во затвор ослабел многу. Има маченичка фобија од затворени простори, па го прашав како преживеал една година затвор. Негира вина, вели дека се му било наместено и дека нема врска со тоа за што го обвинуваат – изјави Лепа во една прилика за српски Курир.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close