Бебе

Лекарите и рекле дека бебето не е подготвено да се роди и ја испратиле дома, таа се породила во автомобил

Веднаш штом се вратила дома, нејзиниот водењак пукнал, поради што тие веднаш се упатиле кон болницата.

Мајка од Велика Британија се породила сама во автомобил, додека сопругот се враќал од болница.

Наоми Хабард (29) се породи на предното седиште на автомобилот на 18 јули додека нејзиниот сопруг Џек (29) беше зад воланот.

Двојката, кои сега се горди родители на малиот Џорџ, биле испратени дома од болницата само неколку часа порано, откако вработените им рекле дека бебето сè уште не е подготвено да се роди.

Меѓутоа, кога водењакот на Наоми пукнала веднаш штом се вратила дома, знаела дека лекарите не и ја кажале вистината, па затоа повторно се упатиле кон болницата околу два часа по полноќ, но бебето беше нетрпеливо, известува Лабиб.

Наоми му рекла на сопругот дека главата на бебето излегува и таа успеа да се породи сама на патот кон болницата.

Тие продолжиле да се возат кон болницата, каде лекарите го прегледале момчето и рекле дека тој е целосно здрав.

Наоми призна дека е голема обожавателка на шоуто „Еден родена секој момент“, во кое се прикажува пораѓај.

Како што рече, почувствува бебето како доаѓа и ја зграпчила главата, а потоа и телото, како што ги гледала акушерките во шоуто.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close